Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rada Ministrów przyjęła program rozwoju Polski. Szydło: To ma być sprawiedliwy i równomierny rozwój

mg 14:41 16 lutego 2016
telewizja republika
Rada Ministrów przyjęła uchwałę o przyjęciu programu rozwoju skierowanego do Polaków – poinformowała na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Beta Szydło. – To jest zupełnie nowy model rozwoju Polski. Chcemy, żeby każdy polski obywatel, a nie tylko wybrane grupy, miał szansę korzystania z rozwoju – podkreślała.

– Chcemy, żeby rozwój Polski przebiegał w sposób skoordynowany, żeby był równomierny, żeby każdy miał równe szanse, niezależnie od tego gdzie mieszka – mówiła premier Szydło. 

Jak podkreślała, rządowi przede wszystkim zależy na równym dostępie do możliwości, jakie daje państwo. Rozwój ma objąć cały kraj, a nie tylko jego wybrane części.   

– Podstawą naszego założenia jest sprawiedliwy, równomierny rozwój naszego państwa. Nie boimy się tego, żeby Polska marka była silna i rozpoznawalna na świecie, żeby konkurowała ze światowymi markami – zaznaczała. – Chcemy, żeby rozwój Polski uwzględniał potrzeby poszczególnych regionów, dawał szanse na to, aby potencjał polskich obywateli budował naszą gospodarczą potęgę – dodawała. 

Premier przyznała, że to "ambitne wyzwanie", ale sprosta mu drużyna Prawa i Sprawiedliwości. – Nie boimy się ambitnych wyzwań – podkreślała.  

Szczegóły projektu przybliżył minister Mateusz Morawiecki. Zobacz całą konferencję:

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze