Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Zapal Światło Wolności" ofiarom stanu wojennego

dmc 23:00 12 grudnia 2015
WWW.IPN.GOV.PL
Instytut Pamięci Narodowej zachęca do przyłączenia się do akcji "Zapal Światło Wolności" w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Patronem honorowym tej inicjatywy jest prezydent Andrzej Duda.

W akcji, której celem jest upamiętnienie ofiar tamtych dramatycznych wydarzeń, może wziąć udział każdy, zapalając 13 grudnia o 19.30 świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie www.ipn.gov.pl. Do udziału w niej przyłączają się kolejne urzędy i instytucje państwowe, a także Episkopat Polski.

Kampania społeczna IPN "Zapal Światło Wolności" nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II.

Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić.


Źródło: telewizjarepublika.pl, ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze