Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wyborcza" o tym nie napisze - studenci pod patronatem ministra Szyszko posadzili 12 tys. drzew

kos 18:25 29 kwietnia 2017
www.facebook.com/nzsorg
W sobotę 29 kwietnia w Radomiu odbył się finał akcji „Studenci Sadzą Las 2017” organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) pod patronatem prof. Jana Szyszko, ministra środowiska. W ciągu całego przedsięwzięcia zostało posadzonych 12. tys. drzew.

O godz. 10.00 w Radomiu, przy Pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – „Żołnierze Wyklęci”, zostały posadzone symboliczne drzewka. Był to ostatni, 6. etap akcji „Studenci sadzą las 2017”.

- To wielka radość dla mnie - Ministra Środowiska, że mogłem objąć patronatem takie wyjątkowe wydarzenie. Dzięki tej akcji nasza młodzież w praktyce ujrzała, jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa przyroda. Lasy to nasze dobro narodowe, z którego możemy korzystać i o które powinniśmy dbać. Drzewa posadzone w ramach tego wydarzenia stworzą las dla obecnych i kolejnych pokoleń Polaków. Będzie to również piękna pamiątka przyłączenia się studentów do akcji Lasów Państwowych „tysiąc drzew na minutę – mówi prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Minister podkreśla, że lesistość Polski stale rośnie. – Co roku Lasy Państwowe sadzą ok. 500 mln nowych drzew. Obecnie lasy zajmują blisko 30% powierzchni kraju. Wśród państw Unii Europejskiej zajmujemy 6. miejsce pod tym względem -– dodaje minister Jan Szyszko.

Akcja „Studenci Sadzą Las”, jak podkreślają organizatorzy, ma charakter przede wszystkim edukacyjny.

- Mamy dwa cele. Chcemy uświadomić młodych ludzi, jak ważną rolę w naszym ekosystemie, ale także i społeczeństwie odgrywają lasy. Przede wszystkim jednak chcemy pokazać naszym rówieśnikom, że warto spędzać czas na powietrzu, w otoczeniu przyrody - mówi Maria Cholewińska, wiceprzewodnicząca NZS.

W ramach całej akcji posadzono 12 tys. drzew w Łagowie pod Świebodzinem, Orzechowie Morskim, Janowie Lubelskim, Ełku, Cisnej oraz w Radomiu. W akcji wraz ze studentami uczestniczył także Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze