Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wprost" o kulisach przetargu na śmigłowce. MON sfałszowało jego wyniki?

dc 14:52 9 sierpnia 2015
FACEBOOK/ WPROST
Ministerstwo obrony narodowej kierowane przez wicepremiera Tomasza Siemoniaka mogło sfałszować wyniki przetargu na śmigłowce – ustalił tygodnik "Wprost". "Państwo żartują w upale?" - skomentował artykuł na Twitterze szef resortu obrony.

Gazeta na swojej stronie internetowej zapowiada jutrzejszy materiał, opisujący kulisy jednego z najważniejszych przetargów związanych z polską armią. W artykule zatytułowanym "Jak rząd manipulował przetargiem na śmigłowce. Siemoniak w ogniu" "Wprost" pisze, że komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę, a urzędnicy zwlekają z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami.

Z informacji "Wprost" wynika, że coraz więcej osób chce uniknąć odpowiedzialności za ewentualne nieprawidłowości i spycha decyzję w sprawie śmigłowców na kolejny rząd.

Minister obrony Tomasz Siemoniak skomentował materiał tygodnika na Twitterze. "Państwo żartują w upale? Jak 11 osób, komisja pod nadzorem służb może coś sfałszować?" - napisał.

 

Caracale budzą kontrowersje  

Wyniki przetargu zostały ogłoszone 21 kwietnia 2015 r. 50 śmigłowców Caracal EC725 dostarczy Polsce francuska firma Airbus Helicopters. 

Wybór dostawcy jest o tyle kontrowersyjny, że w trwającej od 2012 r. rywalizacji o kontrakt o wartości ponad 8 mld zł brały udział dwa duże polskie zakłady: PZL Mielec, należący do amerykańskiego koncernu Sikorsky, i PZL Świdnik, którego właścicielem jest AgustaWestland.

CZYTAJ TAKŻE: 

Opozycja pyta o przetarg na śmigłowce 

Buzek zszokowany decyzją MON ws. śmigłowców

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze