Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wolne Głosy". Szczurek-Żelazko: to od nas wszystkich zależy, czy nasz powiat zostanie objęty ostrymi rygorami, czy nie

ASy 18:40 13 sierpnia 2020
Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-ŻelazkoTV Republika
W popołudniowym paśmie wolnych głosów w Telewizji Republika Marlena Nowakowska rozmawiała z wiceministrem zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko.

Jak powiedziała wiceminister, ostrzejsze zasady dotyczące obostrzeń zostały wprowadzone, bo w niektórych powiatach Polski odsetek zakażeń drastycznie wzrastał. Szczurek-Żelazko na antenie kilkakrotnie przypominała, że niezwykle istotne jest, byśmy w dalszym ciągu stosowali się do zaleceń ministerstwa zdrowia, tj. zasłaniali nos i usta, często myli ręce i zachowywali społeczny dystans.

Minister wypowiedziała się także w sprawie stref czerwonych i żółtych wprowadzonych niedawno przez resort zdrowia:

- Dodatkowe obostrzenia przynoszą efekty. Na przykładzie powiatu pszczyńskiego, który znajdował się w strefie czerwonej odnotowano spadek zakażeń. Powiat znajduje się obecnie w strefie żółtej.

Szczurek-Żelazko dodała, że strefy nie obejmują zakładów pracy.

Wiceminister została zapytana również o powrót dzieci do szkół od 1 września:

- Przygotowaliśmy wiele rozwiązań i pomysłów na to, aby zachować bezpieczeństwo uczniów. Oczywiście za kwestię ich zastosowania odpowiedzialne będą tu władze szkół. Apelujemy tu także do rodziców, aby wpoili dzieciom pewne zasady i na niektóre zachowania reagowały w sposób odruchowy. Grupa rówieśnicza to przecież ważny czynnik w rozwoju dzieci - dodała na koniec wiceminister zdrowia.

szczurekelazko_670_01

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze