Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Wiarygodna opozycja" szuka koalicjantów przed wyborami do PE. Wszyscy, tylko nie... PiS!

am 20:29 15 grudnia 2018
Wikipedia/ Adrian Grycuk/ CC BY-SA 3.0 pl
Sojusz Lewicy Demokratycznej chce przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego stworzyć koalicję. Partia nie widzi jednak możliwości współpracy z Prawem i Sprawiedliwością.

Przewodniczący Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji po Radzie Krajowej SLD podkreślił, że porozumienia będzie szukać przede wszystkim z lewicą ale także z PSL, Nowoczesną i PO.

- Mandat jest jednoznaczny i bezdyskusyjny. Będziemy wśród tych partii oraz z naszymi siostrami i braćmi z partii Razem, z Zielonymi i z tymi wszystkimi partiami, z którymi idziemy do tej pory, prowadzili rozmowę i podejmiemy decyzję ostatecznie w pierwszym kwartale przyszłego roku na konwencji - mówił Włodzimierz Czarzasty. 

Ustalono, że członkowie SLD nie będą mogli startować z list wyborczych innych ugrupowań. Wyeliminowane mają też być sytuacje, w których członkowie Sojuszu mówiliby "cokolwiek niefajnego na temat swojej partii w mediach". Przewodniczący wyjaśnił, że rozmowy koalicyjne chciałby rozpocząć jak najszybciej, tak aby do końca stycznia udało się ustalić zasady współpracy.

Będą rozmowy programowe

- Będziemy się starali stworzyć prodemokratyczną koalicję, której jednym z celów będzie doprowadzenie do tego, zeby Polska była lepiej zarządzana oraz żeby liczba eurodeputowanych, którzy uważają, że Polska powinna być w Unii Europejskiej i że Unia powinna być silna - ilość tych eurodeputowanych powinna być jak największa - poinformował szef partii.

Jednocześnie, jak dodał Włodzimierz Czarzasty, partia zdecydowała, że sposób w jaki SLD będzie ubiegał się o powrót do polskiego parlamentu zostanie zatwierdzony w drodze referendum. 

 

Rada Krajowa była również okazją do rozliczenia jesiennych wyborów samorządowych. Przewodniczący partii wyjaśnił, że podziękowano wszystkim startującym oraz pogratulowano wygranym. Przyjęto również uchwałę, w której Sojusz solidaryzuje się ze środowiskiem emerytów mundurowych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze