Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Warot wyleciał z IPN, bo pisał prawdę o esbeckich wpływach w Olsztynie"

apu 20:05 15 lipca 2014
Paweł Warot, historykTelewizja Republika
– Pierwszym powodem wyrzucenia Pawła Warota z olsztyńskiego IPN-u było publikowanie na łamach naszego miesięcznika prawdy o esbeckich wpływach w Olsztynie – powiedział w Telewizji Republika Bogdan Bachmura, twórca miesięcznika portalu "Debata" i współpracownik zwolnionego historyka.

Zwolnienie Warota przyjmujemy bez większego zdziwienia. Już od kilku lat, w związku ze swoją działalnością publicystyczną, miał problemy – tłumaczył.

Przypominamy, co w 2013 r. o elitach olsztyńskich mówił historyk IPN w rozmowie z Telewizją Republika.

 Informację o wyrzuceniu Warota podał Express Olsztyn, sugerując, że to próba zamknięcia ust odważnemu i rzetelnemu historykowi.

Jak pisał Express Olsztyn, Warot to „najbardziej rozpoznawalny i ceniony przez środowiska niepodległościowe oraz kombatanckie historyk olsztyńskiej Delegatury”.

Realizując projekty badawcze IPN nigdy nie sprzeniewierzył się zasadom warsztatu historyka, nie uległ naciskom i szantażom opisywanych przez siebie tajnych współpracowników bezpieki czy funkcjonariuszy SB - czytamy dalej.

Powołując się na opinię olsztyńskich środowisk patriotycznych, serwis informował, że wyrzucenie Warota to próba kneblowania mu ust, ponieważ historyk często odważnie wypowiadał się na temat peerelowskiej i agenturalnej przeszłości postaci życia politycznego.

Jak stwierdził Bachmura, Warot był solą w oku naczelnika i urzędników Delegatury IPN w Olsztynie. – W wywiadzie dla dziennikarki "Gazety Olsztyńskiej", która bynajmniej nie ukrywała swojej przeszłości, sprowokowany przez nią naczelnik powiedział, że Warot prywatnie publikuje w "Debacie" – mówił. To miało zaszkodzić Warotowu w czasie, gdy toczył się przeciw niemu proces za publikacje o esbeckiej przeszłości urzędników olsztyńskich.

Na wyrzucenie Warota z pracy nie ma żadnej reakcji. W Olsztynie zasiedział się element komunistyczny i nie ma kontrreakcji na działania tej sitwy. Oni robią, co chcą – mówił Bachmura.

 

 

 

Sprostowanie

„Zawarte w artykule pt. „Warot wyleciał z IPN, bo pisał prawdę o esbeckich wpływach w Olsztynie”, zamieszczonym na internetowym portalu TELEWIZJI REPUBLIKA, w dniu 15 lipca 2014 r., informacje dotyczące przyczyny rozwiązania przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umowy o pracę z Pawłem Piotrem Warotem, tj. stwierdzenia, że: „Pierwszym powodem wyrzucenia Pawła Warota z olsztyńskiego IPN-u było publikowanie na naszych łamach prawdy o esbeckich wpływach w Olsztynie (...)”. oraz, że „Już od kilku lat, w związku ze swoją działalnością publicystyczną miał problemy” są nieprawdziwe.

 

Przyczyną wręczenia przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku wypowiedzenia umowy o pracę Panu Pawłowi Piotrowi Warotowi nie była jego działalność piśmiennicza, lecz utrata zaufania do Pana Piotra Pawła Warota wywołana naruszaniem przez niego przepisów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Prawo pracy (Dz. U. Nr 24, poz. 141 z późn. zm.), nie stosowaniem się do obowiązujących u pracodawcy postanowień Regulaminu pracy i Kodeksu dobrych praktyk, a także naruszaniem przyjętych przez Pana Piotra Pawła Warota obowiązków i czynności w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku”.

 

Z poważaniem,

Asystent Prasowy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku

Tomasz Danilecki

Źródło: www.telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze