Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"To jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski". Szef MON o zdradzieckiej napaści sowietów [ZOBACZ]

PR 10:09 17 września 2019
zrzut ekranu: youtube/Ministerstwo Obrony Narodowej
17 września 1939 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w najnowszej historii Polski. To właśnie wtedy nastąpiła zdradziecka napaść armii czerwonej na walczącą z hitlerowskim najeźdźcą Rzeczpospolitą. - Dziś głośno i dobitnie mówimy do bohaterów tamtych dni. Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w 80. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, oddał hołd wszystkim weteranom za podjętą w tamtym czasie walkę, za ich wierność i miłość do Ojczyzny. Przypominając historię tamtych dni, szef MON zaznaczył, że agresja sowiecka dla kilkudziesięciu tysięcy polskich oficerów była początkiem tragedii jaką okazała się zbrodnia katyńska.


- Dziś w rocznicę tamtej niespodziewanej i bezprawnej napaści, która nie tylko złamała polski opór, ale w konsekwencji przyczyniła się do śmierci elity oficerskiej Wojska Polskiego składamy hołd i oddajemy cześć tym wszystkim, którzy przez lata byli pomijani i zapomniani. Wspominamy przywracając pamięć o ich heroizmie. Dziś głośno i dobitnie mówimy do bohaterów tamtych dni. Dziękujemy za Waszą odwagę, za to, że pokazaliście jak trzeba zachować się w chwili najwyższej próby. Współcześni żołnierze Wojska Polskiego są z Was dumni i nigdy o Was nie zapomną. Cześć Waszej Pamięci! – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

 

 

Czytaj także:

Zybertowicz stanowczo o zawieszeniu prof. Nalaskowskiego: nie powinno być tak, jak zrobiono na UMK

Źródło: MON

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze