Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Szczyt dopiero przed nami". Minister Szumowski odpowiada, kiedy wygaśnie epidemia

JJ 17:57 8 kwietnia 2020
Kancelaria Premiera, Flickr, CC0/ Fot. P. Tracz
Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z wp.pl był pytany m.in. o to, kiedy możemy spodziewać się wygaśnięcia epidemii koronawirusa.

Słowa prowadzącego rozmowę, że nie wiadomo, do kiedy potrwa epidemia, czy do czerwca, czy sierpnia, Szumowski skomentował: "może do grudnia".

– Nasze przewidywania dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa są oparte na modelach. (…) Modele, które były aktualne tydzień temu, nie są aktualne dzisiaj. Obecne pokazują, że szczyt zachorowań będzie w ciągu najbliższych tygodni. Ale równie dobrze, jeśli będziemy mocno trzymali się reżimów sanitarnych, możemy ten szczyt przesunąć dalej-wyjaśnił minister.

Rozmówca Wp.pl podkreślił, że obecnie nie mamy żadnych danych na temat tego, kiedy wygaśnie epidemia i może się to stać nawet dopiero zimą.

– Może wygasnąć w grudniu, styczniu, albo wtedy, kiedy pojawi się szczepionka, czyli za półtora roku – wskazał.

Zaznaczył, że jako minister zdrowia musi przygotować się na najczarniejsze scenariusze i wziąć je pod uwagę w analizach.

– Muszę myśleć o tym, jak działać w perspektywie rocznej– powiedział Szumowski.

Zakażenie koronawirusem w Polsce od 4 marca br., kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 5 tys. osób, z których 136 zmarło.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze