Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Szariatowa policja" w niemieckich miastach. Władze: Zareagujemy na działania tej formacji

apu 17:25 6 września 2014
www.youtube.com
Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere powiedział, że władze nie będą tolerowały samozwańczej "policji szariatowej" w niemieckich miastach. Zapowiedział podjęcie kroków przeciwko członkom tej formacji wywierającym presję na mieszkańców Wuppertalu.

– Nie będziemy w Niemczech tolerowali szariatu – powiedział de Maiziere w rozmowie z sobotnim "Bildem". – Nie pozwolimy na to, by ktoś szargał dobre imię niemieckiej policji – dodał szef resortu spraw wewnętrznych.

W Wuppertalu, w Północnej Nadrenii-Westfalii radykalni islamiści ubrani w pomarańczowe kamizelki z napisem "szariatowa policja" patrolują ulice nakłaniając przechodniów do przejścia na islam oraz napominając ich, by postępowali zgodnie z islamskim prawem – szariatem.

Islamscy aktywiści pouczali właścicieli sklepów z alkoholem, że łamią prawo islamskie. Pikietowali też salony gier i inne placówki prowadzące działalność niezgodną z zasadami islamu.

Rzecznik prokuratury w Wuppertalu mówił wcześniej, że policja ma związane ręce, ponieważ samo propagowanie haseł religijnych nie jest zakazane. Dlatego członków patrolu – trzech mężczyzn w wieku od 19 do 33 lat – nie zatrzymano.

Wuppertal jest silnym ośrodkiem salafizmu – radykalnego odłamu islamu. W Nadrenii Północnej-Westfalii mieszka 1800 zwolenników tej religii.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze