Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Sweet focia" lub "selfie" na 11 listopada. Pomysł władz na obchodzenie Święta Niepodległości

apu 12:47 4 listopada 2014
twitter/@PLinLutsk
Do fotografowania się na tle miejsc związanych z Polską i umieszczania ich na portalach społecznościowych zachęca MSZ w ramach akcji #MyPolska. W ten sposób ministerstwo wyobraża sobie świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak informuje MSZ na swojej stronie internetowej "w akcji #MyPolska może wziąć udział każdy, na całym świecie". Chodzi o zrobienie zdjęcia na tle miejsc związanych z Polską, a potem, w dniu Święta Niepodległości, opublikowanie go na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #MyPolska.

Selfie można wykonać na tle takich miejsc jak wzgórze Monte Cassino, pomnik Polskich Lotników w Northolt w Londynie, most Pulaski Bridge w Nowym Jorku, pomnik Józefa Bema w Budapeszcie, Stocznia Gdańska czy ławeczka Jana Karskiego w Warszawie. Jak zapewniają inicjatorzy akcji, lista miejsc jest otwarta.

"Wystarczy aparat fotograficzny lub smartfon, rekwizyty w narodowych, biało-czerwonych barwach, miejsce kojarzące się z Polską i walką o wolność oraz dostęp do internetu" - informuje resort. I dodaje, że na zdjęciu można być z rodziną lub przyjaciółmi, z flagą w dłoni, narodowymi barwami wymalowanymi na policzku lub z kotylionem wpiętym w marynarkę. Apeluje: "pokaż swoją Polskę niezależnie od tego, w którym zakątku świata mieszkasz".

Pomysłodawcą akcji #MyPolska jest ambasada RP w Londynie. W ten sposób polscy dyplomaci chcą zachęcić do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze