Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Sueddeutsche Zeitung": Największa fala emigracji w Polsce od 100 lat

mg 10:56 27 września 2014
flickr.comAlan Levine/CC BY-SA 2.0
Dziennik opiera się na danych GUS. Według nich w 2013 roku poza granicami Polski żyło 2,2 mln obywateli RP. W rzeczywistości liczba ta może wynosić 2,6 do 2,7 mln - twierdzi "SZ". Dla porównania podaje, że na początku XX wieku z ziem polskich wyemigrowało do USA 3,5 mln osób.

Według danych "Sueddeutsche Zeitung" najwięcej Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii (650 tys.) oraz w RFN (550 tys.). Poza tym wielkie polskie skupiska znaleźć można w Irlandii (115 tys.), Holandii (103 tys.), Norwegii (71 tys.) oraz Francji (63 tys.).

Przyczyny emigracji Polaków nie są zaskakujące, wynikają głównie z dysproporcji między polskimi zarobkami, a tymi oferowanymi przez państwa Zachodu. Niemiecki dziennik zauważa, że zapewnienia polskich polityków o dobrych prognozach i zmniejszającej się emigracji mijają się z faktami.

"Sueddeutsche Zeitung"zwraca również uwagę na to, że dalsza emigracje wpłynie znacznie na spadek liczby mieszkańców naszego kraju, ponieważ wciąż zmagamy się z niewielkim przyrostem naturalnym. 

Źródło: onet, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze