Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Rosyjska propaganda nadal kłamie". Prezydent Duda podczas obchodów 81. rocznicy agresji sowieckiej

AN 15:10 17 września 2020
Prezydent Andrzej Duda Eliza Radzikowska-Białobrzeska / KPRP
– Dzisiaj rosyjska, a wcześniej sowiecka propaganda próbuje nazywać tamten brutalny atak sowieckiej agresji ochroną dla mieszkańców Białorusi, Ukrainy. Doskonale wiemy, że to nieprawda – powiedział prezydent Andrzej Duda na obchodach rocznicy radzieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

81 lat temu, 17 września 1939 miejsce miała radziecka agresja na już broniącą się na zachodzie przed Niemcami Polskę. Na obchodach rocznicy tego wydarzenia głos zabrał prezydent Andrzej Duda.

81 lat temu zniszczona została wolna i niepodległa Polska, 81 lat temu najeźdźcy niemieccy i sowieccy zniszczyli byt państwa polskiego - wyśnionego i wywalczonego przez pokolenie powstańców styczniowych, a później ich dzieci, wnuków, którzy tę niepodległą Polskę, brocząc własną krwią zdołali odzyskać – powiedział.

Andrzej Duda zaznaczył także, że Polska nie miała szans obronić się przed dwoma najeźdźcami: 

– Wojna w osamotnieniu przeciwko dwóm wielkim, militarnym potęgom, nie dała się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Takie były fakty i taka jest historia. 

Prezydent także skomentował rosyjskie próby zakłamywania historii, podkreślił także rolę Korpusu Ochrony Pogranicza: 

– Dzisiaj rosyjska, a wcześniej sowiecka propaganda próbuje nazywać tamten brutalny akt sowieckiej agresji ochroną dla mieszkańców Białorusi, Ukrainy. Wszyscy doskonale wiemy, że to nieprawda, a to miejsce jest najlepszym tego dowodem. Tak jak powiedział przed momentem pan komendant główny, to właśnie tutaj w Wytycznem oddział Korpusu Ochrony Pogranicza starły się z napastnikami, starły się z sowiecką Armią Czerwoną, z pancernymi oddziałami, które wkraczały na tę ziemię. Dali im mężny odpór.

 

Źródło: 300polityka, niezależna, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze