Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Republika po południu". Gośćmi Magdalena Sroka, Jarosław Sachajko, Grzegorz Napieralski i Arkadiusz Iwaniak

JD 15:53 5 stycznia 2021
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/ Gustavo Fring
Gośćmi programu "Republika po południu" byli Magdalena Sroka (Porozumienie), Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska) i Arkadiusz Iwaniak (Lewica).

W dzisiejszym programie tematem rozmowy był Narodowy Program Szczepień oraz afera szczepionkowa z udziałem polskich celebrytów.

- To nie są tylko przedstawiciele sztuki, są to również politycy, a także (przy. red. ich) rodziny (...). Sytuacja pokazała, że mentalność niektórych osób jest zupełnie inna. Zabrakło ludzkiej przyzwoitości. Te tłumaczenia i zmiany wersji świadczą o tym, że nie wiadomo było jak do tego podejść - powiedziała Magdalena Sroka.

- Ta informacja ujrzała światło opinii publicznej w momencie, kiedy studenci zaalarmowali o tej sytuacji, mówiąc, że są cały czas w gotowości i mogliby stawić się na szczepienia w ciągu mniej niż godziny - dodała Sroka.

Magdalena Sroka wyraziła nadzieję, że ta sytuacja “będzie to przestrogą”.

- To jest nie w porządku w stosunku do osób, które potrzebują tych szczepień najbardziej, czyli do grupy zero - podsumowała.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego "to bardzo pomogło promocji szczepień".

- Paradoksalnie wbrew etycznym postawom ta cała sytuacja przysporzyła wielu osobom chęci zaszczepienia. Ja byłem od samego początku zwolennikiem, żeby osoby publiczne (...) zostały zaszczepione w miarę szybko - stwierdził Grzegorz Napieralski.

- Ja miałem nadzieję, że w grupie zero, że szczepienia pójdą szybko i przejdziemy do kolejnej grupy. Zdaję sobie sprawę, że mamy pewne ograniczenia (...), czyli ilość szczepionek, które do nas przychodzą - powiedział Arkadiusz Iwaniak.

- Co do tej akcji jest ona skandaliczna. W Polsce rząd wyznaczył takie procedury, że najpierw szczepimy lekarzy i ewentualnie ich rodziny, co się wydaje rozsądne i racjonalne (...) Ten kierunek był dobry i skoro były takie zasady, to trzeba było ich przestrzegać - skomentował Sachajko.

Źródło: Tv Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze