Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Razem jesteśmy silniejsi! " Ambasador USA chwali sprzedaż Polsce F-35

K.B. 7:19 12 września 2019
Wikimedia Commons
To kolejny ważny krok w polsko-amerykańskich relacjach. Razem jesteśmy silniejsi! – napisała na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, odnosząc się do sprzedaży Polsce 32 samolotów F-35.

 „Najważniejszy kontrakt w historii Sił Zbrojnych RP jest coraz bliżej” – napisał Mariusz Błaszczak.

Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 32 najnowocześniejszych samolotów F-35; czekamy na zgodę Kongresu i przystępujemy do negocjacji cenowych- dodał na swoim Twitterze.

Informację w tej sprawie podała też Agencja Reutera. Departament Stanu USA poinformował, że popiera możliwą sprzedaż Polsce 32 myśliwców F-35 firmy Lockheed Martin, o łącznej wartości 6,5 miliarda dolarów – wskazano. W kwietniu Pentagon poinformował amerykański Kongres, że rozważa sprzedaż tych samolotów należącemu do NATO krajowi europejskiemu – przypomniała Agencja Reutera.

„Najwyższy czas zastąpić postsowiecki sprzęt najnowocześniejszymi myśliwcami” – napisał Błaszczak, kiedy pod koniec maja informował o tym, że resort wysłał zapytanie ofertowe w sprawie zakupu 32 samolotów piątej generacji F-35A wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym

W zeszłym tygodniu kierujący programem F-35 wiceprezes Lockheed Martin Greg Ulmer zapowiedział, że pierwsze cztery egzemplarze F-35 Polska mogłaby otrzymać w 2024 r., samoloty dla całej pierwszej eskadry zostałyby przekazane do 2026 r. Zapewnił, że w razie zakupu możliwe byłyby zamówienia dla polskiego przemysłu, nie tylko związane z produkcją i utrzymaniem F-35.

 

Źródło: TVP Info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze