Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Raczej mała korekta niż rewolucja". Wiceminister Ociepa o budowaniu nowego rządu

PR 8:25 21 października 2019
Telewizja Republika
Gościem poranka w Telewizji Republika był poseł Porozumienia, wiceminister przedsiębiorczości i rozwoju Marcin Ociepa.

Wiceminister mówił w Telewizji Republika, że w ciągu 100 dni będą realizowane wyborcze obietnice jak mały ZUS dla małych przedsiębiorców.

Ociepa powiedział także, że nie przewiduje wielkich zmian w składzie nowego rządu.

- Ja uważam pana Morawieckiego za bardzo dobrego premiera. Nie widzę potrzeby zmiany, gdy obóz pod jego też kierownictwem tak dobrze funkcjonuje – wskazął.

- Polacy dali duży kredyt zaufania temu rządowi. To pierwszy raz w historii, dwa razy z rzędu jeden obóz może stworzyć samodzielny rząd. To imponujący wynik. Należy się spodziewać kontynuacji, i będzie raczej mała korekta niż rewolucja - oznajmił.

Gość Telewizji Republika podkreślił, że Zjednoczona Prawić odniosła wielkie zwycięstwo osiągając ogromną przewagę nad politycznymi oponentami. Wskazał, że Zjednoczona Prawica może wygrywać również w miastach, co pokazuje wynik Jadwigi Emilewicz w Poznaniu.

Marcin Ociepa odniósł się także do protestów Konfederacji dotyczących wyników wyborów oraz złożonych do sądu wniosków o unieważnienie wyborów w niektórych okręgach.

- Domyślam się, że pan Winnicki uważa, że Konfederacja zasługuje na 460 posłów w Sejmie. Nie wiem czym się kieruje w zakresie postulatów o unieważnienie wyborów. Ja nie słyszałem o takich nieprawidłowościach. Prezes Kaczyński też powiedział że zasługujemy na więcej. Myślę, że pan Winnicki mógłby się srogo rozczarować wynikiem – powiedział Ociepa.

 

Czytaj także:

Mocne powyborcze komentarze w "7x24": To wielkie zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego; Trudno wskazać tak przegranego polityka jak Grzegorz Schetyna

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze