Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Racjonalny, rozsądny, dający nadzieję". Beata Szydło o programie Andrzeja Dudy

JJ 16:33 1 maja 2020
Kancelaria Premiera, Flickr, CC0/ Fot. P. Tracz
Na briefingu prasowym po konwencji prezydenta Andrzeja Dudy szefowa jego sztabu programowego była premier Beata Szydło mówiła o programie ubiegającego się o reelekcję przywódcy.

Europosłanka podkreśliła, że przedstawiony przez Andrzeja Dudę program "Obronimy Polskę Plus" jest wiarygodny. To program – wskazała Szydło – który mierzy się z wyzwaniami czasu pandemii koronawirusa.

– Ale to jest też program racjonalny i rozsądny. Musimy brać pod uwagę warunki, w jakich przyszło nam funkcjonować. Jeszcze przed kilku miesiącami te plany były zupełnie inne. Te nasze plany kampanijne również były zupełnie inne - powiedziała.

Szydło zwróciła uwagę, że plany te zweryfikowało życie. "Dzisiaj przede wszystkim musimy kierować się zasadą, która będzie ukierunkowana na racjonalne, rozsądne, wiarygodne rządzenie, bezpieczeństwo ludzi, bezpieczeństwo polskiej gospodarki" - podkreśliła.

Jej zdaniem, program ten daje nadzieję na przyszłość. "Obronimy Polskę Plus. Pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem tego programu" - podkreśliła.

Dopytywana o sam przebieg piątkowej konwencji, była premier przyznała, że jest z niej bardzo zadowolona. Oceniła, że była świetnie przygotowana, i podziękowała odpowiedzialnym za to osobom.

– Świetna forma prezydenta. Myślę, że nikt z państwa się nie spodziewał, że przez ponad 2,5 godziny, blisko 3 godziny, wygłosi tak doskonałe przemówienie. To pokazuje, że można również w tak trudnych warunkach informować opinię publiczną o swoich programach, o swoich projektach - podkreśliła Szydło.

Szefowa sztabu programowego głowy państwa, mówiąc o programie "Obronimy Polskę Plus", wyjaśniła, że jeden z najważniejszych jego elementów to szeroko rozumiane bezpieczeństwo, gdzie szczególny nacisk prezydent kładzie na kontynuację programów społecznych i na nowe propozycje, w tym Dodatek Solidarnościowy dla tych, którzy tracą pracę w wyniku epidemii koronawirusa.

Kolejny element, jak wskazała, to szeroko rozumiana gospodarka.

– Pan prezydent bardzo aktywnie współpracuje z rządem przy przygotowaniu kolejnych rozwiązań wspierających polską gospodarkę i tych ustaw, które są przygotowywane i pokazywane w ramach "tarcz antykryzysowych" - dodała.

– Pan prezydent również proponuje nowe projekty, wizje rozwoju gospodarki tak, abyśmy mogli myśleć o tym, że polska gospodarka w kolejnych latach będzie rozwijała się równie dynamicznie jak do tej pory - zaznaczyła.

Następny element, mówiła, to silne i sprawne państwo.

– To państwo, które zawsze jest po stronie obywatela. To państwo, które obywatela strzeże i broni. To państwo, które stosuje tę fundamentalną zasadę, która jest zawarta w polskiej Konstytucji, że wszyscy są równi wobec prawa- wskazała.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze