Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Propozycje dodatkowych miliardów dla Polski". Dobre wieści od premiera prosto z Brukseli!

JJ 21:56 20 lutego 2020
Zdj. Krystian Maj, KPRM/Facebook (Mateusz Morawiecki)
Premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku podsumował dzisiejsze negocjacje w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027.

– Dzisiaj w Brukseli trwają ważne i trudne rozmowy. W gronie Rady Europejskiej, szefów rządów i głów państw rozmawiamy o budżecie Unii Europejskiej na kolejne siedem lat-napisał Morawiecki.

W czwartek w Brukseli rozpoczęły się negocjacji w sprawie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Wielu przywódców odnosi się krytycznie do propozycji szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela.

– Te rozmowy są ważne, bo dotyczą dopłat do inwestycji publicznych w naszych państwach (choć już teraz na infrastrukturę – drogi czy mosty – wydajemy znacznie więcej z budżetu państwa niż wynosi budżetu UE), dopłat do rolnictwa, ale też przyszłości całej Unii. Są trudne, bo z UE wystąpiła Wielka Brytania, która była jednym z największych płatników – wpłacała do wspólnej kasy Unii duże środki- czytamy na facebookowym profilu szefa polskiego rządu. Polityk wskazał, że „jednocześnie część krajów chce przeznaczyć te środki na nowe cele, czyli obniżyć wydatki na politykę rolną czy politykę spójności”.

Jak jednocześnie podkreślił Mateusz Morawiecki, wieści z Brukseli są dobre.

– Zarówno w zakresie rolnictwa jak i polityki spójności pojawiły się propozycje dodatkowych miliardów złotych dla Polski. To jest realny postęp w rozmowach i sukces Polski w Brukseli. I efekt wielomiesięcznej pracy polskiej dyplomacji, bo nie byłoby tych nowych propozycji, gdyby nie spotkania z Przewodniczącą European Commission Ursulą von der Leyen, Przewodniczącym Council of the European Union Charles MICHEL Charlesem Michelem, Kanclerz Niemiec Angelą Merkel czy Prezydentem Francji Emmanuel Macron- napisał premier. Jak dodał, w tej kwestii kluczowe są również solidarność Grupy Wyszehradzkiej i współpraca Grupy Przyjaciół Spójności.

– Są tacy którzy wieszczyli naszą porażkę, a ostatnie dni pokazują, że sprawy idą w dobrym kierunku i proporcje są dla nas coraz korzystniejsze. A to nie ostatnie słowo- zapowiada Morawiecki.

– Przed nami wciąż długa droga i walczymy o więcej. Jednak dzisiaj zdecydowanie zbliżyliśmy się do naszego celu – silnej Polski w silnej Europie- podkreślił premier.

 

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze