Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ponad Prawem": Magdalena Brzeska o "dzikiej reprywatyzacji" i wstrząsającym zabójstwie śp. Jolanty Brzeskiej

JJ 18:59 5 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w dzisiejszym odcinku programu „Ponad prawem” na antenie Telewizji Republika była – tak jak i wczoraj – pani Magdalena Brzeska, córka znanej działaczki na rzecz praw lokatorów, ofiary „dzikiej reprywatyzacji” w Warszawie, śp. Jolanty Brzeskiej.

7 marca 2011 r. spacerowicze znaleźli w Lesie Kabackim w Warszawie spalone zwłoki kobiety. Policja powiązała to zdarzenie z zaginięciem Jolanty Brzeskiej. 64-latka sześć dni wcześniej wyszła z mieszkania, nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego ani torebki i od tamtej pory nie wróciła, nie dawała też znaku życia. Straszne przypuszczenia śledczych potwierdziły badania genetyczne: spalone ciało należało do Jolanty Brzeskiej.

Choć organy śledcze brały pod uwagę samobójstwo czy samopodpalenie, w 2013 r. hipoteza ta została wykluczona przez biegłych. W tym samym roku, z powodu niewykrycia sprawców, śledztwo zostało umorzone. Trzy lata później prokurator generalny Zbigniew Ziobro nakazał jego wznowienie.

Bliscy śp. Jolanty Brzeskiej, działacze na rzecz praw lokatorów i osoby zainteresowane sprawą reprywatyzacji stołecznych kamienic nie mają wątpliwości, kto stoi za śmiercią 64-latki.

 

Uważasz, że zostałeś poszkodowany przez wymiar sprawiedliwości?

Przerwij milczenie! Zgłoś się do nas: ponadprawem@telewizjarepublika.pl

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze