Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Polska została rozdarta przez totalitarne mocarstwa". Prezydent złożył hołd poległym i pomordowanym

PR 12:38 17 września 2019
Jakub Szymczuk/KPRP
Przy budynku b. Sowieckiego Trybunału Wojennego, prokuratury i NKWD na warszawskiej Pradze Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą Bezimiennych Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, zamordowanych przez NKWD.

 

Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą Bezimiennych Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego zamordowanych przez NKWD w latach 1944-45.

- Osiemdziesiąt lat temu dokonany został tak zwany czwarty rozbiór Polski – zaznaczył.

- Hitlerowskie Niemcy na podstawie tajnego protokołu do paktu Ribbentropp-Mołotow napadły na Polskę - zaznaczył Andrzej Duda.

Podkreślił, że w wyniku tego porozumienia "Polska została rozdarta przez dwa totalitarne mocarstwa".

Prezydent wskazał, że "miliony Polaków ucierpiały, zostali pomordowani, a przez Sowietów byli zabierani w głąb Rosji na Syberię".

- Cierpieli, byli prześladowani, mordowani - przypomniał trudne losy Polaków podczas II wojny światowej.

 

- Jak Polska została rozdarta przez zaborców tego 17 września już ostatecznie, tak de facto odzyskaliśmy pełną wolność w 1993 roku, kiedy ostatni sowiecki żołnierz wyjechał z Polski - powiedział.

 

17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polsk

Źródło: prezydent.pl, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze