Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Pałacyk Michla" w wykonaniu wirtualnego chóru. Rocznica powstania warszawskiego coraz bliżej!

A.N. 8:20 28 lipca 2020
W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa część uroczystości odbywa się w zmienionej formule.zrzut ekranu/#JednymGłosem
Zbliżają się obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tegoroczne uroczystości z powodu koronawirusa mają jednak zmieniony charakter.

Jan Ołdakowski na antenie Polskiego Radia wskazywał, że część uroczystości rocznicowych odbędzie się w innym trybie.

- Największe spotkanie, które co roku miało miejsce na pl. Józefa Piłsudskiego, gdzie razem śpiewaliśmy piosenki powstańcze, w tym roku będzie wydarzeniem zdalnym - wyjaśniał.

Akcja JednymGłosem stanowi swoistą odpowiedź na pandemię. Polega na stworzeniu przez wszystkich chętnych wspólnego teledysku do piosenki "Pałacyk Michla".  Nagranie z własnym wykonaniem piosenki należy przesłać do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie  pracownicy przy wsparciu zaproszonych artystów zmontują obraz i dźwięk.

Mam świadomość, że pokolenie dzisiejszych nastolatków jest ostatnim, które ma okazję spotkać się z żołnierzami Armii Krajowej czy powstańcami, z ludźmi którzy są naprawdę wyjątkowi. To były jedne z wybitniejszych pokoleń w dziejach Polski, ukształtowane przez krótki okres wolnej Polski, które wchodziło w dorosłość w czasie okupacji niemieckiej, a dla którego mottem życiowym było zaangażowanie w sprawy wspólne, ci ludzie są niejako ambasadorami polskiej historii - powiedział Jan Ołdakowski.

 

 

W tym roku, dzięki Wam i Waszemu odzewowi przekonaliśmy się, że są wartości, które każdy z nas ma sercu. Że nawet wirtualnie, potrafimy stanąć ramię w ramię i JednymGłosem oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Gdziekolwiek byliście: w Polsce i zagranicą, w domach, w mieście, na wsi, na działce; sami, z rodziną, z przyjaciółmi, z sąsiadami – pokazaliście, że niezależnie od wieku i przekonań, jesteście ludźmi, którzy wspólnie i śpiewająco zdają egzamin z pielęgnowania pamięci. 

Dzięki Waszemu odzewowi udało się nam stworzyć wirtualny chór i nagrać teledysk do utworu „Pałacyk Michla”. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie Was więcej i uda się nam wspólnie stworzyć wirtualny śpiewnik - pamiątkę dla kolejnych, już cyfrowych pokoleń.– czytamy na facebookowym profilu akcji #JednymGłosem.Źródło: MPW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze