Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Niech to przyzna, przeprosi i poprawi się". Co Trzaskowski robił w rocznicę Bitwy Warszawskiej?

JJ 17:54 21 sierpnia 2020
Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiWikimedia Commons
Warszawski ratusz wyjaśnił przyczyny nieobecności prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na uroczystościach z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Ten temat poruszył w swojej interpelacji stołeczny radny PiS, wiceszef MSWiA Błażej Poboży. W ocenie polityka, udział prezydenta Warszawy w obchodach tej wyjątkowej rocznicy ograniczył się wyłącznie do „krótkiego filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych”.

Do interpelacji odniosła się rzeczniczka magistratu Karolina Gałecka, która poinformowała w środę na Twitterze, że prezydent Warszawy nie otrzymał zaproszenia na państwowe obchody rocznicy na placu Piłsudskiego i dlatego stołeczne władze nie uczestniczyły w uroczystościach.

Gałecka wskazała, że w innych wydarzeniach rocznicowych brali udział wiceprezydenci. Jak tłumaczyła, przedstawiciele stołecznego ratusza byli na uroczystościach m.in. w Warszawie, Radzyminie, Nieporęcie i Ossowie.

Rzeczniczka podkreśliła również, że z uwagi na epidemię miasto zorganizowało skromne uroczystości.

– Proszę dokładnie zapoznać się z interpelacją. Prezydenta nie było w ogóle w Warszawie i nie uczestniczył w ŻADNYCH uroczystościach, nawet tych skromnych organizowanych przez Warszawę – odpowiedział radny Poboży na Twitterze.

Dla prezydenta Warszawy polityk ma prostą radę:

– Niech to przyzna, przeprosi i poprawi się następnym razem – podkreślił wiceszef MSWiA.

W piątek wydział prasowy ratusza potwierdził, że 15 sierpnia Trzaskowski był od pięciu dni na urlopie wypoczynkowym i przebywa na nim nadal, do 23 sierpnia.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze