Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Mamy i zmianę, i kontynuację". PiS wygrywa na starcie

7:14 15 lipca 2019
GPC
Premier Mateusz Morawiecki w Katowicach, prezes Jarosław Kaczyński w Warszawie, wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi, szef KPRM Michał Dworczyk w Wałbrzychu, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w Kielcach – to niektóre z jedynek na listach PiS w wyborach do parlamentu. Obóz rządzący po raz kolejny wyprzedził opozycję, która nadal nie może się porozumieć, w jakiej konfiguracji wystartuje na jesieni.

Prezes Jarosław Kaczyński, który w sobotę przedstawił nazwiska jedynek w 41 okręgach, podkreślił, że w porównaniu do poprzednich wyborów zmiany na pierwszych miejscach są daleko idące i wiążą się m.in. z dobrymi wynikami PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prezes partii zaznaczył, że wśród kandydatów znajdują się też młodzi politycy.

– Mamy i zmianę, i kontynuację. Mamy jedynki, które w naszym przekonaniu będą mogły w sposób właściwy wykonywać swoje zadanie, a tym zadaniem jest szczególne zaangażowanie, jeśli chodzi o wybory, i szczególnie intensywna reprezentacja tego wszystkiego, co będzie prezentowało w trakcie wyborów PiS – mówił Kaczyński.

Prezes PiS będzie na czele listy w okręgu warszawskim, z kolei premier Mateusz Morawiecki w katowickim. W okręgu podwarszawskim jedynką został szef MON Mariusz Błaszczak. W Legnicy liderem będzie wiceprezes ugrupowania Adam Lipiński, w Wałbrzychu szef KPRM Michał Dworczyk, we Wrocławiu Mirosława Stachowiak-Różecka, a w Bydgoszczy poseł Tomasz Latos.


W Toruniu na czele listy stanie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a w Lublinie wiceszef MSWiA Sylwester Tułajew. Listę PiS w Chełmie otwiera wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, w Łodzi szef resortu kultury Piotr Gliński, a w Piotrkowie Trybunalskim wiceprezes PiS, b. szef MON Antoni Macierewicz 


Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

 

 Czytaj także:

Kaczyński: nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną

Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze