Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny". Rząd Węgier chce zmienić konstytucję

JK 12:48 11 listopada 2020
Węgierski parlament w Budapeszcie.pixabay.com
Rząd węgierski złożył w środę w parlamencie projekt poprawki do konstytucji, w której zapisano m.in. ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, oraz projekt poprawek do kodeksu cywilnego, przewidujący możliwość adopcji tylko dla małżeństw.

Zgodnie z poprawką do konstytucji trafiłby zapis, że "Węgry chronią instytucję małżeństwa jako powstały drogą dobrowolnego zobowiązania związek między mężczyzna i kobietą, a także rodzinę jako fundament przetrwania narodu". 

"Podstawą więzi rodzinnej jest małżeństwo oraz relacja rodzica z dzieckiem. Matką jest kobieta, a ojcem mężczyzna" – napisano w poprawce.

Stanowi ona też, że Węgry chronią prawo dzieci do ich "tożsamości odpowiadającej płci urodzenia i wychowania zgodnego z systemem wartości opartym na kulturze chrześcijańskiej". 

Zmiany w prawie adopcyjnym  

Jak podkreśliła we wtorek minister sprawiedliwości Judit Varga, poprawka ma służyć lepszej ochronie rodziny i bezpieczeństwu dziecka. 

Natomiast zgodnie z poprawką do kodeksu cywilnego złożoną przez Vargę dziecko może być adoptowane tylko przez małżonków - wyjątkiem jest adopcja przez krewnych lub małżonka rodzica. Dotąd dziecko mogło być adoptowane również przez osobę samotną.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze