Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Dziennikarski Poker". Targalski: dziś nikt już nie twierdzi, że przy Okrągłym Stole spotkali się przedstawiciele opozycji. Był to jeden wielki szwindel

AR 19:45 17 lutego 2021
Gościem w programie "Dziennikarski Poker" był dr Jerzy Targalski.Twitter/@MarekKuchcinski
Gościem redaktor naczelnej TV Republika Doroty Kani w programie "Dziennikarski Poker" był jak w każdą środę dr Jerzy Targalski.

- Raport odsłonił kulisy tworzenia się III RP. Dziś nikt już nie twierdzi, że przy Okrągłym Stole spotkali się przedstawiciele opozycji. Raczej dominuje twierdzenie, że to był jeden wielki szwindel. Publikacja raportu było przełomem w rozumieniu czym jest III RP - powiedział dr Targalski.

- Nikt nie twierdzi o spontanicznym rozwoju kapitalizmu w Polsce, tym kierowały służby, a raport był przełomem w tej sprawie. Raport pokazywał jaka była rola służb w całym życiu III RP. Łamał on mitologię okrągłego stołu - dodał.

- Jeżeli ktoś w ich brednie wierzył to znaczy, że nie miał swojego charakteru. Amerykanie wychodzą z założenia, że najlepszy agent to jest agent przewerbowany. I po prosu uważali, że będą mieli doskonałe posłuszne narzędzie - stwierdził politolog.

- W Czechach nikt ministrowi spraw wewnętrznych nie przeszkadzał, to była kwestia materiału ludzkiego, agentura była mała i nie mieli takich dojść jak w Polsce - dodał dr Targalski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze