Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Czerwona Środa". Akcja upamiętnia prześladowania chrześcijan

DW 10:23 11 listopada 2020
"Czerwona środa" 18 listopada ma upamiętnić prześladowania chrześcijanpexels.com
Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczęło akcję "Czerwona środa". Jej celem jest zwrócenie uwagi świata na ciężkie życie milionów chrześcijan, którzy w wielu regionach świata są prześladowani.

18 listopada 2020 r. setki kościołów, pomników i gmachów publicznych na całym świecie mają zostać oświetlone na czerwono. Planowane jest również podświetlenie gmachu parlamentu w Wiedniu.

Wolfgang Sobotka, przewodniczący Rady Narodowej, izby niższej austriackiego parlamentu, uważa, że to ważna akcja, która ma podnieść świadomość w społeczeństwie jaki los spotyka wielu chrześcijan w obecnych czasach.

Austriacki polityk jest mocno zaangażowany w rozpowszechnianie tej akcji.

- Fakt, że ludzie tylko ze względu na swoją wiarę są ofiarami przemocy i ucisku, nie wolno pod żadnym względem akceptować - stwierdził w specjalnym oświadczeniu prasowym Wolfgang Sobotka.

chrz_670.

Dyrektor stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na terenie Austrii Herbert Rechberg uważa nawet, że bycie chrześcijaninem nigdy jeszcze nie było tak niebezpieczne.

"Czerwona środa” jest organizowana od 2015 roku. W tym roku będą uczestniczyły w nim kraje z czterech kontynentów: od Brazylii, przez Kanadę po Australię.

Źródło: Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze