Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Bez Pisma Świętego nie ma zrozumienia Chrystusa". Dziś Niedziela Słowa Bożego

JJ 7:40 24 stycznia 2021
Pixabay, CC0
W Kościele Katolickim obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień, w ocenie abp. Stanisława Gądeckiego, „to iskra, która powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego”.

Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona przed dwoma laty przez papieża Franciszka.

 

Jak wskazuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, rozważania Pisma Świętego nie powinno kończyć się na tym jednym, szczególnym dniu.

 

– Tymczasem to jest tylko iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa – wskazał hierarcha, zachęcając wiernych, aby uczestnicząc we mszy świętej w Niedzielę Biblijną szczególnie zwracali uwagę nie tylko na Słowo Boże i homilię, ale również oprawę liturgiczną i procesję, w której Ewangeliarz jest uroczyście wnoszony.

 

Arcybiskup Gądecki zachęcił przy tym kapłanów i świeckich do włączenia się w dzisiejsze wydarzenie.

 

– Kościół wyrasta ze Słowa Wcielonego, to znaczy z Osoby Jezusa Chrystusa, ale Pismo Święte jest wprowadzeniem i komentarzem do Osoby Jezusa Chrystusa – wskazał przewodniczący KEP.

 

W odpowiedzi na decyzję papieża Franciszka, zespół Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Polsce, pod kierownictwem ks. prof. Henryka Witczyka, przygotował na Niedzielę Słowa Bożego materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych i lectio divina Ewangelii wg św. Marka (1,14-20), która będzie odczytywana w kościołach. Materiały zostaną zamieszczone na stronie internetowej Dzieła Biblijnego: www.biblista.pl.

 

Dzieło Biblijne w Polsce od kilkunastu lat przygotowuje również Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku XIII Tydzień Biblijny będziemy przeżywać w dniach od 18 do 24 kwietnia, natomiast V Narodowe Czytanie Pisma Świętego - 18 kwietnia 2021 roku.

 

 

Źródło: Polskie Radio, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze