Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Amerykanie potrzebują zwycięzcy i ja chcę być tym zwycięzcą". Hillary Clinton chce wrócić do Białego Domu

ap 7:27 13 kwietnia 2015
Flickr/ Rona Proudfoot/ CC BY-SA 2.0
Była Sekretarz Stanu USA oficjalnie ubiega się o nominację Partii Demokratycznej, aby stać się pierwszym prezydentem kobietą tego kraju. Decyzję tę ogłosił szef jej sztabu wyborczego, John Podesta

O rozpoczęciu swojej kampanii wyborczej Clinton poinformowała w niedzielę, mówiąc Amerykanom, że chce być ich zwycięzcą. Uruchomiona została oficjalna strona kampanii, hillaryclinton.com, na której pojawił się jej pierwszy spot wyborczy, który jest odwołaniem przede wszystkim do amerykańskiej klasy średniej.

– Amerykanie walczyli, by przezwyciężyć kryzys gospodarczy, ale wszystko nadal sprzyja tym "na górze". Amerykanie potrzebują zwycięzcy i ja chcę być tym zwycięzcą – mówi w pierwszym spocie Clinton.

– Więc wyruszam w drogę po wasze głosy, ponieważ to wasz czas. I mam nadzieję, że dołączycie do mnie na tej drodze – dodała.

Była pierwsza dama o swoich planach poinformowała także za pośrednictwem Twittera:

 

Hillary Clinton do wyścigu o fotel prezydenta USA staje po raz drugi. W wyborach w 2008 roku była główną kontrkandydatką Baracka Obamy w uzyskaniu nominacji Partii Demokratycznej.

W latach 1993-2001 jako żona 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona była pierwszą damą. W późniejszym czasie bardziej zaangażowała się w politykę. Od 2001 do 2009 roku zasiadała w Senacie jako reprezentantka stanu Nowy Jork. Z kolei w latach 2009–2013 z nominacji Baracka Obamy pełniła funkcję 67. sekretarza stanu USA.

Źródło: BBC News, tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze