Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Putin bez zaproszenia na obchody operacji Overlord. We Francji zagości Trump

am 18:56 30 maja 2019
Kreml nie otrzymał zaproszenia na czerwcowe uroczystości związane z 75. rocznicą lądowania aliantów w Normandii, podczas II wojny światowej – poinformował w czwartek Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina.

– Na razie nie otrzymywaliśmy żadnego zaproszenia – powiedział Pieskow. Zastrzegł, że nie otrzymał go Kreml i że nie wie, "czy coś przekazane zostało poprzez kanały dyplomatyczne". 

Obchody w Normandii zaplanowano na 6 czerwca. Tego dnia we Francji zagości prezydent USA Donald Trump, który spotka się z prezydentem Emmanuelem Macronem. Wcześniej w uroczystościach rocznicowych Trump weźmie udział w Wielkiej Brytanii.

Media przypominają również, że w dniach 6-8 czerwca co roku w Petersburgu odbywa się forum ekonomiczne, w którym zawsze bierze udział Władimir Putin.

Przed pięcioma laty, krótko po anektowaniu przez Rosję Krymu i wybuchu konfliktu w Donbasie, obchody 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii były okazją do pierwszych rozmów o kryzysie ukraińskim pomiędzy Rosją, Ukrainą, Francją i Niemcami. Od tego czasu, grono czterech państw określa się jako "format normandzki" lub "czwórkę normandzką".

Źródło: tvp.info, TASS

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze