Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przywódca Al-Kaidy wezwał muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich

K.B. 9:49 12 września 2019
fotografia ilustracyjnaTwitter
Przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahri wezwał muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich - poinformował amerykański ośrodek SITE Intelligence Group, monitorujący organizacje ekstremistyczne w mediach.

Wygłoszone z okazji 18. rocznicy zamachu na WTC, w kórym zginęło blisko 3 tys. niewinnych ludzi, przemówienie Zawahiriego zostało zarejestrowane w ponad 30-minutowym nagraniu wideo, wyprodukowanym przez fundację as-Sahab, medialną komórkę Al-Kaidy.

W przemówieniu - jak podała amerykańska SITE Intelligence Group - 68-letni Zawahiri skrytykował wycofujących się z dżihadu: odniósł się w ten sposób do byłych dżihadystów, którzy w więzieniu zmienili poglądy i nazwali ataki z 11 września niedopuszczalnymi, ponieważ zginęli w nich niewinni cywile.

Zawahiri wezwał również muzułmanów do atakowania celów amerykańskich, europejskich, izraelskich i rosyjskich.

– Jeśli chcesz, aby dżihad koncentrował się wyłącznie na celach wojskowych, amerykańskie wojsko jest obecne na całym świecie, od Wschodu po Zachód - mówił szef Al-Kaidy.

– W waszych krajach jest pełno amerykańskich baz, z tymi wszystkimi niewiernymi i korupcją, którą szerzą - podkreślił.

Egipcjanin Ajman al-Zawahiri, niegdyś lekarz i działacz Bractwa Muzułmańskiego, był przez wiele lat zastępcą założyciela i przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Zastąpił Saudyjczyka, gdy ten został zabity w 2011 roku podczas obławy amerykańskich komandosów w pakistańskim Abbottabadzie.

Uważa się, że Zawahiri ukrywa się obecnie gdzieś na terenach na granicy Afganistanu i Pakistanu. W swoim lipcowym raporcie ONZ przekazała doniesienia, że 68-latek jest "w złym stanie zdrowia", szczegółów jednak nie podano.
Źródło: rmf24,interia

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze