Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przeżyjmy to jeszcze raz! Siódme urodziny Telewizji Republika

Adrian Siwek 15:21 5 maja 2020
Telewizja Republika
W tym roku Telewizja Republika obchodzi swoje 7 urodziny. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala pod hasłem "Nie damy się!". Z powodu panującej epidemii koronawirusa odbyła się ona w przestrzeni online.

Tegoroczne wydarzenie miało wymiar charytatywny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie polskiej służby zdrowia, toczącej walkę z wirusem wywołującym COVID-19. Podczas wieczoru wręczone zostały statuetki Telewizji Republika w kategoriach: "Biznes", "Kultura", "Polityka" oraz "Osobowość Roku". Tą ostatnią przyznali widzowie stacji w głosowaniu SMS-owym. Galę poprowadzili Ilona Januszewska oraz Piotr Gociek. Muzyczną ucztę w rytmach bałkańsko-karpackich przygotowali natomiast Jan Pospieszalski wraz z dwupokoleniową, muzyczną rodziną oraz Krzysztof Cugowski. 

Wydarzenie rozpoczęły przemówienia: redaktor naczelnej Telewizji Republika Doroty Kani oraz redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza.

- To już 7 lat jak jesteście z Telewizją Republiką. To dla państwa zmieniamy się, wprowadzając co raz to nowe programy. Dziękuję państwu, że jesteście z nami - powiedziała Dorota Kania.

- Liczymy, że spotkamy się na 70-leciu Republiki i dalej będziemy razem, tacy młodzi, jak dzisiaj - stwierdził Tomasz Sakiewicz.

Do widzów Telewizji Republika zwrócili się także najważniejsi politycy w państwie.

- Zwołanie telewizji było aktem odwagi, determinacji i pójścia pod prąd. Czego jednak innego można się spodziewać po środowisku skupionym wokół "Gazety Polskiej" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w specjalnym liście zaadresowanym do redaktor Doroty Kani podziękował stacji za trud i codzienną pracę w służbie prawdy. - Niech kolejne 7 lat będzie dla Telewizji Republika nadzwyczajnie tłustymi, wypełnionymi sukcesami latami. Niech się ona dynamicznie rozwija, jak najszerzej rozsyła swoje piękne ideowe przesianie - napisał.

Pierwszą nagrodą przyznaną podczas wieczoru było wyróżnienie w kategorii "Kultura". Powędrowało ono na ręce profesora Andrzeja Szczerskiego, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie. Laudację na jego część wygłosiła redaktor naczelna miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" Katarzyna Gójska. - Chcemy w ten sposób wyrazić ogromny szacunek dla pracy naszego laureata, dla jego dokonań w latach minionych - zaznaczyła. Nagroda w kategorii "Osobowość roku" została przyznana przez widzów Telewizji Republika. Ich decyzję wyróżniony został minister zdrowia Łukasz Szumowski. Laudacje na cześć kandydata wygłosiła redaktor Dorota Kania.

- Ta nagroda to także uhonorowanie całego personelu medycznego, który w dobie pandemii walczy o życie i zdrowie Polaków, za co serdecznie państwu dziękujemy - powiedział minister.

Prezydent Andrzej Duda został natomiast uhonorowany wyróżnieniem w kategorii "Polityka". - Dziękuję za odwagę w dążeniu do prawdy, za pluralizm słowa - podziękował prezydent. Laudacje na cześć głowy państwa wygłosił Tomasz Sakiewicz.

Ostatnia nagroda powędrowała na ręce ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który otrzymał ją w kategorii "Biznes". - Ta statuetka to cenny dowód uznania nie tylko dla mnie, ale dla całej polityki gospodarczej, którą prowadzi rząd PiS - stwierdził. Laudacje ku czci laureata wygłosił Radosław Dobrzyński, dyrektor zarządzający Telewizji Republika.

Telewizja Republika zadebiutowała siedem lat temu. Od początku swojego istnienia cel zespołu i naszych inwestorów był prosty - mówienie prawdy. W morzu medialnego kłamstwa nasi widzowie szukali prawdy o Polsce. Siedem lat istnienia Telewizji Republika to w szczególności zasługa naszych wspaniałych widzów, którzy są z nami cały ten czas. To wam w szczególności dziękujemy!

 

zrzut_ekranu_2020055_o_16.23.47_670

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze