Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów nie pojedzie do Jerozolimy. Odwiedzi za to Polskę

A.N 13:55 22 stycznia 2020
Wikimedia
Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder poinformował, że nie weźmie udziału w obchodach wyzwolenia Auschwitz, która odbędzie się w czwartek w Jerozolimie. Zamierza natomiast odwiedzić Polskę.

W czwartek w Jerozolimie odbędzie się V Światowe Forum Holokaustu. Uroczystości organizuje oligarcha, Wiaczesław Mosze Kantor, który jest blisko związany z prezydentem Rosji. Do wystąpienia na Forum nie został zaproszony Andrzej Duda, który taże podjął decyzję, że nie pojedzie do Jerozolimy. W ślad za polskim prezydentem poszedł także prezydent Litwy.

Obchody wyzwolenia obozu w Auschwitz odbędą się w Polsce 27 stycznia. Udział w tych uroczystościach wezmą 54 delegacje państwowe i reprezentanci organizacji międzynarodowych. Specjalnie uhonorowani zostaną byli więźniowie i ocaleni z Holokaustu. 

Żydowski dziennik "Haaretz",  poinformował, że do Polski przybędzie także przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder. On także zrezygnował z udziału w obchodach w Jerozolimie. 

Jak wskazuje gazeta poza przesłankami merytorycznymi, jakie kierują Lauderem dochodzi rywalizacja z Mosze Kantorem. „Organizacje te nie współpracują ze sobą, a Lauder nie pojawi się na uroczystości w Jad Waszem, ale weźmie udział w obchodach w Auschwitz” – można przeczytać w dzienniku. 

 

Źródło: Haaretz

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze