Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przerażające! Ból po użądleniu tej gąsienicy jest tak silny jak przy złamanej kości! Opanowały przyszpitalne drzewa

K.B. 21:03 10 września 2019
Wikimedia Commons
Amerykański szpital chciał pozbyć się ptaków, a stworzył idealne warunki do życia dla najbardziej jadowitych gąsienic. Ból po ich użądleniu jest porównywalny do łamania kości.

Amerykański „Newsweek” donosi, że w jednym z teksańskich szpitali pojawiły się najbardziej jadowite z północnoamerykańskich gąsienic. Ich bolesne użądlenie porównano do złamania kości. To próby odstraszenia ptaków przez szpital w Teksasie przypadkowo stworzyły schronienie dlatego owada.


Na dębach rosnących wzdłuż chodników Texas Medical Center w Houston zastosowano sieci, które miały zapobiec gromadzeniu się ptaków, m.in. gołębi - które mogą przenosić choroby oraz powodować bałagan. Ale zniechęcając ptaki do lądowania na drzewach, instytucja stworzyła nowy problem. Bez ptaków, które mogłyby je zjeść, eksplodowała populacja robaków zwanych powszechnie „żmijami”.

Owady te, zwane także Megalopyge opercularis lub gąsienicami ćmy, są najbardziej trującymi gąsienicami w Ameryce Północnej. Stworzenia są pokryte kolcami połączonymi z woreczkiem wypełnionym trucizną. Jeśli ktoś otrze się o gąsienicę, wypukłości odrywają się i przylegają do skóry, uwalniając jad.


Po około pięciu minutach ofiara odczuwa silny pulsujący ból, który następnie zaczyna się rozprzestrzeniać. Użądleniu towarzyszyć mogą bóle głowy, wymioty i nudności, a także bóle brzucha. Na skórze mogą pojawić się czerwone plamy, które mogą utrzymywać się do pięciu dni.

Źródło: American Newsweek,tokfm.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze