Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przekop Mierzei Wiślanej. Gróbarczyk: Beneficjentem tej inwestycji będą polskie firmy

dmc 18:35 27 stycznia 2016
Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.TELEWIZJA REPUBLIKA
– Naszym celem jest odbudowa żeglugi śródlądowej. Jeśli popatrzymy na całą Europę Zachodnią, to na pewno się to Polsce opłaca – mówił na antenie TV Republika Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Pytany o plany resortu Gróbarczyk podkreślił, że będzie przede wszystkim zabiegał o ratyfikację konwencję AGN, która dotyczy dróg śródlądowych. – Po drugie chcemy stworzyć własną strategię wewnętrzną, która rozpocznie realizacje całego procesu. W perspektywie 4 lat na pewno chcemy uruchomić żeglugę na Odrze – zaznaczył.

Minister mówił również o przekopaniu Mierzei Wiślanej. – W 2007 roku decyzją rządu Jarosława Kaczyńskiego przygotowaliśmy ostatni projekt związany z budową kanału żeglugowego, ale niestety, 8 lat rządów PO to ogromna pustynia i nic w tej sprawie nie zrobiono. Ta część granicy Unii Europejskiej z Rosją, to przecież nasilona migracja i całkowicie niechroniony obszar tamtych akwenów – oświadczył.

Obecnie rząd czeka na opinię Komisji Europejskiej, która analizuje informacje na temat przekopu Mierzei Wiślanej. – Jestem przekonany, że nasze argumenty przekonają KE. Mamy zapewnienia, że w tym wypadku zostanie zastosowana szybka ścieżka i w przeciągu kilku tygodni dopniemy ten temat – powiedział Gróbarczyk.  – Wszystko wskazuje na to, że największym beneficjentem tej państwowej inwestycji będą polskie firmy – dodał. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze