Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przedstawiciele rządu na Mszy Świętej Katyńskiej. "Hołd dla tych, którzy w dowód wierności Ojczyźnie złożyli Jej ofiarę życia"

mg 14:28 3 marca 2016
fot. komitet katyński
W sobotę 5 marca 2016 roku o godzinie 18.00, w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 3 odbędzie się msza św. w intencji ofiar Katynia. Jest to rocznica 76. rocznica wydania wyroku śmierci na 21 857 polskich jeńców wojennych, który zrealizowany został wiosną 1940 roku. Jest to inicjatywa Komitetu Katyńskiego, którego przewodniczącym jest Andrzej Melak.

"Będzie to hołd oddany tym, którzy w dowód wierności Ojczyźnie złożyli Jej najwyższą ofiarę życia – oficerom Wojska Polskiego, Policji Państwowej i Korpusu Ochrony Pogranicza jak również cywilnym, jeńcom wojennym – prawnikom, duchownym, lekarzom, pracownikom administracji państwowej, nauczycielom, leśnikom, instruktorom harcerskim i wielu innym, którzy razem z oficerami współtworzyli elitę intelektualną II Rzeczypospolitej" – piszą organizatorzy i przypominają, że tradycja Mszy Świętych Katyńskich sięga jeszcze lat 70-tych i  "stanowi formę hołdu oddanego Ofiarom sowieckiego systemu, a także podkreśla wagę starań o wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej zbrodni na polskiej armii i funkcjonariuszach.

Msza Święta odprawiona zostanie w asyście pocztów sztandarowych Wojska Polskiego, Policji, Armii Krajowej, Związku Sybiraków, Rodziny Katyńskiej, Komitetu Katyńskiego, Związku Strzeleckiego i Reprezentacyjnej Orkiestry Komendy Stołecznej Policji. Po Mszy złożone zostaną kwiaty w Kaplicy Katyńskiej, w policyjnej asyście honorowej.

W uroczystości potwierdzili swój udział Ministrowie Rządu RP.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze