Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przedłużony zakaz lotów międzynarodowych. Są jednak wyjątki

AR 14:45 4 grudnia 2020
Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 31 grudnia 2020 r. pexels.com
Od 20 listopada obowiązuje rozporządzenie mówiące o zakazie lotów międzynarodowych, jednak utraci ono moc już 8 grudnia. - Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - napisano w projekcie rozporządzenia - napisano w rozporządzeniu.

- Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 8 grudnia 2020 r. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - napisano w projekcie rozporządzenia.

Rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 31 grudnia 2020 r. 

 

Zakaz lotów nie będzie dotyczył państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz – w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork.

Jeśli rząd przyjmie projekt, przepisy nie będą stosowane do statków powietrznych m.in. wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jak i lotów wojskowych.

 

 

 

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze