Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przed szczytem w Davos. Francuska prasa o wielkim sukcesie Polski! Prezydent: Jesteśmy liderem światowego rozwoju

JJ 21:44 20 stycznia 2020
Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]
Francuski dziennik „L’Opinion” udzielił swoich łam prezydentowi Andrzejowi Dudzie i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Podczas gdy inni politycy bezczelnie donoszą na Polskę, szef rządu i głowa państwa przy okazji szczytu w Davos pokazują, jak bardzo zmienił się na lepsze nasz kraj.

– Od bardzo trudnych lat budżetowych 1989–1991 polski PKB rośnie każdego roku o około 4 proc., a rok 2020 będzie dwudziestym dziewiątym rokiem ciągłego wzrostu gospodarczego-pisze w „L’Opinion” Andrzej Duda.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki w swoim tekście przekonuje, że „podatki mogą obronić i uzdrowić globalizację”, co doskonale obrazuje przykład Polski 30 lat po upadku komunizmu.

– Dziś, gdy temat nierówności jest jednym z głównych wyzwań świata, Polska w 40-lecie utworzenia ruchu „Solidarność” mówi głośno, że dzięki nowemu globalnemu ładowi podatkowemu bez rajów podatkowych, dzięki walce z lukami podatkowymi na poziomie narodowym i międzynarodowym, możemy zbudować bardziej sprawiedliwy, solidarny świat- pisze Morawiecki we francuskim dzienniku.

Z artykułu prezydenta Dudy możemy natomiast dowiedzieć się, że Polska jest dziś liderem europejskiego wzrostu.

– I nie jest to osiągnięcie chwilowe – polski rozwój i konkurencyjność opiera się na budowanych latami stabilnych fundamentach. To efekt głębokich reform wolnorynkowych, a zarazem kreatywności polskich talentów. Udało się świetnie zagospodarować polską wolność- ocenia głowa państwa.

Już jutro rozpocznie się 50. edycja Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. W szczycie wezmą udział najważniejsi przywódcy i szefowie rządów, ale także biznesmeni, intelektualiści oraz naukowcy.

 

Źródło: niezależna, media

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze