Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Projekt ustawy prorodzinnej trafił do Sejmu

D.Z. 15:31 18 sierpnia 2020
Pixabay
Polacy chcą wypowiedzenia Konwencji stambulskiej. W tym celu powstała inicjatywa "Tak dla rodziny, nie dla gender". Dziś projekt ten został złożony w Sejmie. Wraz z nim na sejmowy stół trafiło pierwsze 3,5 tysiąca podpisów.

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” złożył projekt ustawy, która odrzuca Konwencję stambulską godzącą w polską tradycję. W jej miejsce proponuje przyjęcie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Ten dokument gwarantuje najważniejsze prawa małżonków, rodziców i dzieci. Chroni także rodzinę przed nadmierną ingerencją ze strony państwa. Określa również skuteczne zasady przeciwdziałania przemocy, w tym przemocy domowej.


Rzeczpospolita stosuje już skuteczne mechanizmy zwalczania przemocy. Polskie standardy dotyczące zgłaszania aktów przemocy domowej, reagowania na nie i ochrony ofiar stoją wyżej, niż to wynika z Konwencji stambulskiej. Ponadto, wedle przeprowadzonych badań, w krajach takich jak Dania, Finlandia czy Szwecja, gdzie wprowadzono rozwiązania proponowane w Konwencji, wskaźnik przemocy domowej jest znacznie wyższy niż w Polsce.


Stanowisko polskiego rządu nie pozostaje odosobnione. Jest zbieżne między innymi z tym, przedstawionym przez bułgarski Trybunał Konstytucyjny, który uznał ją za niekonstytucyjną ze względu na naruszenie zasady demokratycznego państwa prawa. Ratyfikacji Konwencji odmówiły również Słowacja i Węgry.

Źródło: ordoiuris.pl, chronmyrodziny.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze