Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Krysiak: należy pogratulować rządowi premiera Morawieckiego, że tak szybko udało się wdrożyć tarczę antykryzysową

M.N. 18:11 2 kwietnia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego na antenie Telewizji Republika w nowym programie „Nie daj się epidemii” był prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.

Do 1 złotego obniżyli sobie pensje członkowie polskiej spółki odzieżowej - grupy LPP, właściciela marek Reserved, Mohito czy House. Firma podała, że decyzja podyktowana jest trudną sytuacją ekonomiczną. Obniżka pensji obowiązuje od kwietnia. Wynagrodzenie prezesa LPP Marka Piechockiego w 2018 r. wyniosło blisko 2,8 mln zł plus 2,9 mln zł w formie akcji.

– Będziemy obserwować kolejne takie gesty i postawy. Niekoniecznie będą one poległy na obniżeniach pensji do złotówki, ale być może istotnie – mówił nam prof. Krysiak. 

W jego ocenie ten gest jest niezwykle ważny dla pracowników. – Ważna jest wewnętrzna mobilizacja i solidarność. Ta postawa powoduje, że pracownicy w tych trudnych warunkach mogą bardziej przykładać się do pracy – dodał.

Ponad 3 tys. wniosków o zawieszenie składek na ubezpieczenia społeczne złożono w pierwszym dniu obowiązywania tarczy antykryzysowej - powiedziała dziś minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że wypłaty postojowego nastąpią na koniec kwietnia.

– Należy pogratulować rządowi premiera Morawieckiego, że tak szybko udało się wdrożyć tarczę antykryzysową – mówił nam prof. Krysiak. 

Zobacz całą rozmowę:

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze