Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Kik: celem Schetyny jest pokonanie PiS-u i zdobycie władzy za wszelką cenę

M.N. 17:35 15 lipca 2019
Telewizja Republika
Grzegorz Schetyna widzi popularność PiS ze względu na ich program i chce z nimi konkurować obiecując jeszcze więcej – powiedział na antenie Telewizji Republika prof. Kazimierz Kik, politolog.

W czasie forum KO w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Grzegorz Schetyna wśród swoich propozycji wymienił m.in. związki partnerskie, zniesienie handlu w niedzielę, podwyżki płac, gruntowne zmiany w ochronie zdrowia, utrzymanie trzynastej emerytury i radykalny program ochrony klimatu.

– Najpierw trzeba obalić rząd, który wprowadza to, co obiecuje pan Schetyna, później uwierzcie nam. Musimy pamiętać o wiarygodności. PO miała 8 lat na wprowadzenie chociaż jednej tej rzeczy, a robiła coś całkowicie odwrotnego. Grzegorz Schetyna widzi popularność PiS ze względu na ich program i chce z nimi konkurować obiecując jeszcze więcej – mówił nam prof. Kik.

– Celem pana Schetyny jest pokonanie PiS-u i zdobycie władzy za wszelką cenę - nadmienił.

Jego zdaniem Schetyna jest jako takim taktykiem – jest w stanie stworzyć i utrzymać blok opozycyjny, ale co do strategii nie ma talentu.

Schetyna zapowiada czyste powietrze i ochronę środowiska!

– Europejczycy w tym również Polacy widzą ten problem. W Polsce działają na społeczeństwo kwestie związane z ochroną środowiska, nas uderza choćby kwestia smogu i zagrożenia jakie za sobą niesie – stwierdził prof. Kik.

PO w koalicji z SLD?

Kik stwierdził, że na razie toczy się gra. – Gracze w tej chwili to pragmatycy więc tam nie wchodzą żadne wartości czy idee, ale sam rachunek, na którym każdy więcej ugra – dodał. 

Co dalej z PSL?

– PSL w tej chwili jest w trudnej sytuacji. Wydaje mi się, że przywództwo tej partii powinno wyznaczać dalekosiężne cele – wyjaśnił prof. Kik.

– Na lewicy nie ma przywódców, bo przywództwo na lewicy może być tylko i wyłącznie ideowe – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze