Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Gwiazdowski kandydatem PSL i Konfederacji na Rzecznika Praw Obywatelskich! Nieoficjalna wiadomość

DW 20:52 28 grudnia 2020
Prof. Gwiazdowski twitter/Robert Gwiazdowski
Prof. Robert Gwiazdowski ma być kandydatem PSL i Konfederacji na Rzecznika Praw Obywatelskich. To nieoficjalna wiadomość. Oficjalny kandydat obu partii ma być zaprezentowany jutro.

- Jutro o 10:45 zaprezentujemy na konferencji prasowej w Sejmie wspólnego kandydata PSL i Konfederacji na RPO - stwierdził Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i wiceprezes Ruchu Narodowego.

Prawnik i ekspert w dziedzinie prawa podatkowego prof. Gwiazdowski ma być prawdopodobnie wspólnym kandydatem PSL i Konfederacji na Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Tak wynika z licznych przecieków medialnych oraz kilku wpisów na Twitterze, które przedstawiamy poniżej.

5-letnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara upłynęła na początku września, ale zgodnie z ustawą o Rzeczniku Praw Obywatelskich nadal pełni on tę funkcję do czasu powołania swego następcy.

Posłowie już dwukrotnie próbowali wybrać następcę Adama Bodnara na nowego RPO. Za każdym razem jedyną zgłoszoną przez kluby kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Jej kandydatury w głosowaniu dwukrotnie nie poparło jednak PiS.

Na początku grudnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyznaczyła do 29 grudnia termin na ponowne zgłaszanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Źródło: twitter/Łukasz Konarski i twitter/Konfederacja

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze