Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prof. Dudek: Mamy do czynienia z postępującą delegitymizacją systemu demokratycznego

mg 15:28 21 listopada 2014
telewizja republika
Czy normalna jest sytuacja, w której co piąty uczestnik wyborów oddaje głos nieważny – zastanawiał się prof. Antoni Dudek na antenie Telewizji Republika. Mamy do czynienia z postępującą delegitymizacją systemu demokratycznego – uznał.

– Już od dawna mamy problem z niską frekwencją. Polska jest krajem niskiego zaufania społecznego, a to się pogłębia – stwierdził prof. Dudek.

Podkreślał również, że utrzymywanie, iż nie może powstać komisja śledcza, która zbadałaby działania PKW i nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych, jest nieprawdą.

– Mogłaby powstać komisja śledcza. Parlament mógłby podjąć takie działanie – zaznaczył. Przypomniał jednak, że większość parlamentarna i tak odrzuciłaby taki projekt.  – Większość sejmowa nie będzie chciała niczego zmieniać – mówił.

Stwierdził, że mimo baraku perspektyw na komisję śledczą w tej sprawie, jest jeszcze wiara w niezawisłość sądów.  – Wierzę w niezawisłość sądów i liczę na dochodzenie prawdy poprzez procesy wyborcze – powiedział.

Prof. Dudek potępił również wtargnięcie protestujących osób do siedziby PKW i polecił spokojne czekanie na oficjalne wyniki.

– Demonstracja była potrzebna, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec nieprawidłowości związanych z wyborami, ale wejście do siedziby było zbyt daleko idącym posunięciem – uznał. – Protesty powinny przestrzegać prawa, czym innym jest demonstracja, a czym innym wchodzenie do urzędu i zakłócanie prac – to tylko usprawiedliwia tych, których się atakuje – dodał.

– Możemy powiedzieć :  „Nie pozwalam”, ale dopiero po ogłoszeniu wyników. Powinniśmy poczekać  na oficjalne wyniki i dokładnie je analizować – wyjaśnił.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze