Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Priorytet rządu na drugą część kadencji

7:09 5 lutego 2018
twitter
Rząd zamierza przyśpieszyć budowę mieszkań pod wynajem w ramach programu Mieszkanie+. Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju powiedział, że planowane jest wprowadzenie specustawy mieszkaniowej, dzięki której rządowy program mógł by bardziej się rozwinąć. Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że Mieszkanie+ to najważniejszy program na drugą część kadencji.

By przyspieszyć budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie+, przygotowana ma zostać specjalna ustawa, dzięki której kolejne mieszkania powstaną znacznie szybciej.

Obecny wicepremier Jarosław Gowin stwierdził nawet, że program Mieszkanie+ jest obecnie priorytetem dla rządu i stanie się teraz najważniejszym programem na drugą część kadencji.

Jesteśmy zdeterminowani, by polepszyć warunki realizacji programu Mieszkanie+, którego tempo rozwoju nie było wystarczające. Dlatego przygotujemy specustawę mieszkaniową – zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Stwierdził, że rząd chce polepszyć warunki nie tylko do realizacji tego programu, ale generalnie poprawić w Polsce warunki do prowadzenia inwestycji. – One w dużym stopniu dotyczą mieszkalnictwa, ponieważ w Polsce brakuje mieszkań, szczególnie dla ludzi młodych – dodał.

Kwieciński uważa, że specustawa jest bardzo potrzebna, ponieważ ułatwiłaby przygotowanie, a później realizację projektów inwestycyjnych, projektów mieszkaniowych. – Chcemy przygotować propozycję takiej ustawy i możliwie jak najszybciej przeprowadzić ją przez nasz parlament. Proszę nam dać trochę czasu.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

Źródło: Jan Kamieniecki / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze