Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent w Muzeum Historii Żydów Polskich. "To miejsce, które każdy powinien zobaczyć"

dmc 17:04 3 marca 2016
Andrzej Duda, prezydent RPTELEWIZJA REPUBLIKA
To jest miejsce, które każdy, kto przyjeżdża do Warszawy, powinien zobaczyć – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które dokumentuje wielowiekowe losy narodu żydowskiego na ziemiach polskich.

Prezydent mówił, że to Polska był tym państwem, które po Izraelu stało się największą ojczyzną Żydów. – Po tym jak państwo Izrael zniknęło, najwięcej Żydów skupiło się właśnie w naszym kraju i współistniało z Polakami. To rzeczywiście piękna historia, którą każdy młody Polak powinien przejść – stwierdził.

Duda wyraził nadzieję, że Muzeum POLIN stanie się obok Muzeum Powstania Warszawskiego tym miejscem, które będzie w przyszłości odwiedzane przez wycieczki szkolne. – Mam też nadzieję, że młodzi Żydzi z Izraela i USA, którzy przyjeżdżają dziś do Polski po to, by uklęknąć nad prochami swoich bliskich w obozie Auschwitz, będą przyjeżdżać także tutaj – dodał.

– To piękny pomnik historii, który pokazuje, z jakiego korzenia wyrośliśmy i kim byli nasi przodkowie. Nie ukrywam, iż mam nadzieję, że będzie to wzorzec dla przyszłych pokoleń, pokazujący przykład dobrego współistnienia, umiejętności znalezienia wspólnego języka i tolerancji – podkreślił Andrzej Duda. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze