Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Trump do Polaków: MACIE NIEZŁOMNEGO DUCHA

MAD 7:09 6 lipca 2017
Telewizja Republika
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z małżonką od wczoraj, dokładnie od godziny 22:15 przebywa z oficjalną wizytą w Polsce. Dziś Trump spotka się z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą, a następnie weźmie udział w Szczycie Trójmorza. O 13:00 rozpoczęło się oficjalne wystąpienie Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie.


RELACJA NA ŻYWO

13:36

Donald Trump: jestem zaszczycony, że na scenie ze mną są bohaterowie Powstania Warszawskiego.

13:30

Donald Trump: Polska jest dla Amerykanów symbolem nadziei. Jesteście ludźmi, którzy znają wartość tego, czego bronią.

13:25

Płomienne wystąpienie Donalda Trumpa: Historia Polski to historia narodu, który nigdy nie stracił nadziei, który nigdy nie zapomniał, kim jest. 

13:16

Pierwsza Dama USA Melania Trump: jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty w Polsce. Dziękujemy za powitanie, gościnność i uprzejmość.

13:14

Trwa gorące powitanie obu par prezydenckich. Tłum skanduje "Donald Trump" i "Andrzej Duda"

13:14

O 13.15 Donald Trump przyjechał przed pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich. Tam w towarzystwie weteranów II wojny światowej złożył wieniec w hołdzie powstańcom.

13:11

Na pl. Krasińskich są obecni przedstawiciele polskiego rządu

13:10

Wciąż czekamy...

12:59

W pobliżu pl. Krasińskich trwa lewacka manifestacja, mająca na celu zakłócić wystąpienie prezydenta Donalda Trumpa

12:54

Już za kilka minut...

Zapraszamy do oglądania

12:44

Nie mogło zabraknąć Klubów "Gazety Polskiej"

12:28

Taką piosenkę dla Donalda Trumpa przygotował niezawodny Andrzej Rosiewicz

"Sing'n'jump..."

12:26

Tymczasem w okolicach pl. Krasińskich

12:11

11:51

Ivanka Trump, córka prezydenta Donalda Trumpa i jego asystentka, oddała pod Pomnikiem Bohaterów Getta hołd pomordowanych podczas II wojny światowej Żydom

11:38
11:38

Tłumy Polaków czekają na wystąpienie Donalda Trumpa na pl. Krasińskich

11:28

Plac Krasińskich przygotowany na wystąpienie Donalda Trumpa

11:28

- To my jesteśmy tą perspektywiczną część europejskiego rynku, gdzie gazu będzie potrzebne z roku na rok coraz więcej. Wierzę w to, że kontrakty budujące dywersyfikację dostaw dla naszej części Europy i budowały bezpieczeństwo energetyczne będą mogły być realizowane. Nasza współpraca ma dać Europie trzy impulsy: modernizacyjny, integracyjny i zjednoczeniowy

11:20

Pierwsze damy Polski i Stanów Zjednoczonych odwiedzają Centrum Nauki Kopernik

11:18

- Chciałbym pogratulować za wspaniałą pracę. Ten region jest dla mnie szczególnie istotny. Każdy z Państwa narodów ma niezwykłą historię - powiedział Donald Trump. - Zbieramy się, by wprowadzić nową przyszłość, by wprowadzić bezpieczeństwo energetyczne - dodał

11:15

Rozpoczyna się sesja transatlantycka szczytu państw Trójmorza z udziałem Donalda Trumpa

11:13

Trwa powitanie głów państw uczestniczących w szczycie Trójmorza

10:55

Dziennikarz pytał Trumpa o nagranie, w którym Donald Trump uderza w CNN. - CNN od  dawna podaje fałszywe wiadomości, także inne stacje. W USA chcemy mieć  uczciwą prasę, nie chcemy mieć fałszywych wiadomości - odpowiedział  Trump. 

10:55

-  Jedna ze stacji telewizyjnych nie odnotowała w ogóle mojej wizyty w Chorwacji - mówił Duda. - Taka jest rzeczywistość. W  Polsce panuje wolność, jeśli chodzi o media, problemy panowały  wcześniej, za poprzednich rządów, kiedy poprzedni prezydent sprawował urząd. Na redakcję jednego z tygodników wysłano służby specjalne. Wtedy rzeczywiście wolność mediów była zagrożona, szanujemy wolność mediów, dbamy o interesy Polaków - mówił Andrzej Duda. 

10:53
10:45

- Jeszcze raz dziękuję za powitanie mnie i Melanii w swoim ukochanym kraju - zakończył.

10:44

- Najwyższy czas, żeby wszystkie kraje naszego sojuszu ponosiły koszty, a  Polska swoim zobowiązaniom sprostała. Pogratulowałem prezydentowi  Andrzejowi Dudzie za wybór Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ - dodał  prezydent USA.  

- Zgodziliśmy się, że będziemy pracować nad rozwojem handlu między naszymi krajami - mówi. O Dudzie powiedział: "trudny negocjator".

- Omówiliśmy katastrofę humanitarną w Syrii - mówi prezydent USA. Mówił o mordercach i rzeźnikach.

 

10:41

- Właśnie zakończyliśmy spotkanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Chciałem podziękować narodowi polskiemu za życzliwość w stosunku do żołnierzy stacjonujących w Polsce  -powiedział Trump. 

-  Zaszczytem jest być tutaj, to wspaniały kraj - mówi Donald Trump. -  Macie niezłomnego ducha, to jest coś, o czym dowiedzieliśmy się na  przestrzeni ostatniego lat - dodał.  

10:38

- Mówiliśmy o modernizacji polskiej armii, o zawartym porozumieniu ws. zakupu rakiet. Rozmawialismy także o wzmacnianiu bezpieczeństwa Polski - mówi prezydent Duda.

- Pan prezydent podkreślał siłę naszej Polonii. Ogromnie mu za to dziękuję, że dostrzega wkład Polaków w budowe pomyślności USA - powiedział Andrzej Duda.

- Za chwilę udamy się na spotkanie szczytu. Ogromnie się cieszę po tych rozmowach, bo mam poczucie, że Stany  Zjednoczone myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski, o Stanach  Zjednoczonych jako lojalnym sojuszniku - mówi Andrzej Duda.

- Bardzo dziękuję za uprzejmą gościnę - zaczął Donald Trump. Podziękował Polakom za poparcie w ostatnich wyborach.

10:35

Obecnie trwa wspólne oświadczenie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych

Mówiliśmy o obecności żołnierzy amerykańskich w Polsce, o wzmacnianiu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO — wyliczał prezydent Andrzej Duda.

Rozmawialiśmy również o kontraktach gospodarczych, nie tylko militarnych - mówi Andrzej Duda.

10:15
10:14

O 10.30 Melania Trump spotka się z Agatą Kornhauser-Dudą i obie pierwsze damy wezmą udział w warsztatach dla dzieci w Centrum Nauki Kopernik 

10:10

- Trump był pierwowzorem biznesmena-celebryty. Co ciekawe, on dość wcześnie podejmował decyzje, które dziś z perspektywy czasu pokazują, że nie obce było mu myślenie o kwestiach politycznych, nawet kiedy występował w "Kevinie" - powiedział w TV Republika publicysta Iwo Bender

09:48
09:45

Jak informuje Polskie Radio, Ivanka Trump, córka prezydenta Donalda Trumpa oraz jego asystentka odwiedzi dziś Muzeum Żydów Polskich POLIN

09:43

Nasza reporterka Lidia Lemaniak już na posterunku ;)

09:40

Tego o Donaldzie Trumpie mogliście nie wiedzieć: Ulubioną potrawą amerykańskiego prezydenta jest stek wołowy. Kiedy Donald Trump wybrał się w pierwszą zagraniczną podróż do Arabii Saudyjskiej poza lokalnymi potrawami do menu wprowadzono właśnie stek. Ulubionym dodatkiem prezydenta jest ketchup. 

Niektórzy twierdzą, że upodobania kulinarne amerykańskiego prezydenta to część strategii PR-owej. Jako populistyczny reprezentant amerykańskiej prowincji, chce bowiem pokazać, że odżywia się tak, jak jego wyborcy. Jeśli to prawda, w Polsce nie powinien mieć problemu z wypróbowaniem typowej polskiej kuchni, czyli pierogów, czy kotleta schabowego. 

 

09:36
09:31
09:28

Kolumna prezydencka dotarła już do Zamku Królewskiego! Za chwilę spotkania Donalda Trumpa z prezydentem Andrzej Dudą

09:27
09:26
09:26

Prezydent Trump już prawie na Zamku Królewskim

 

09:23

Wszystko już przygotowane na spotkanie prezydentów...

09:21

- Wszystko powiemy po konferencji prasowej. Pogoda tez nam dopisuje, wiec wszystko OK - powiedział dziennikarzom przed  spotkaniem z Donaldem Trumpem prezydent Andrzej Duda

09:18

Kolumna prezydencka wyruszyła z Hotelu Marriott na plac Zamkowy

09:16

Już coraz bliżej wyjazdu prezydenta Donalda Trumpa z hotelu Marriott

09:05

Za chwilę prezydent Donald Trump wyruszy na spotkanie w Zamku Królewskim z prezydentem Andrzejem Dudą

09:04
09:02

- Na pewno Trump konkretnie powie o historii polskiej, jak ważna jest Polska dla USA jako aliant. Do tej pory USA nie orientowały się, jak ważna jest Polska. W końcu rząd amerykański orientuje się, że Niemcy nie są przyjaciółmi, flirtują z Rosją, dlatego obraz Piłsudskiego o Trójmorzu jest bardzo ważny - powiedział w TV Republika Julian Kulski, mieszkający w USA syn okupacyjnego prezydenta Warszawy.

08:45
08:31

- Warto odróżnić destabilizacyjne działania państw europejskich w czasach arabskiej wiosny a stabilizacyjne działania żołnierzy polskich w Iraku. Polska w Iraku jest na zaproszenie wojsk USA i jej działania są spójne z amerykańską wizją stabilizacji Bliskiego Wschodu. W przyszłości może to owocować większa rolą Polski w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie - powiedział w TV Republika Witold Repetowicz, mówiąc o roli Bliskiego Wschodu w relacjach polsko-amerykańskich 

 

 
08:06
07:55

- Rząd USA deklaruje wsparcie i przekazanie nam najnowszych technologii. W tej chwili wchodzimy do pierwszej ligi - powiedział w TV Republika sekretarz stanu w MON, Michał Dworczyk

 
07:45
- Dzisiaj w nocy zostało podpisane memorandum informujące o tym, że rząd USA wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji. W takiej samej, w jakiej używać będą wojska USA - powiedział minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

 

 
07:25

- Amerykanie balansują wpływy Starej Europy po tej nieprzyjemnej dla Trumpa reakcji z Niemiec, które uważają, że reprezentują kontynentalną Europę. Amerykanom zaświtało, że Niemcy będą budowali nowe Imperium Rzymskie i próbują zdusić te pomysły, pokazać, że jest Europa Wschodnia i Zachodnia i można balansować taką sytuację - powiedział w TV Republika dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. międzynarodowych

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze