Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent stanowczo: jeżeli choć niektóre zarzuty wobec Banasia okażą się prawdą, to nie może pełnić funkcji prezesa NIK

PR 13:12 16 grudnia 2019
Krzysztof Sitkowski / KPRP
- Jeżeli choć niektóre z poważnych zarzutów, które są podnoszone wobec prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, okażą się prawdą, to nie może on pełnić swojej funkcji - powiedział dziennikarzom w Bastogne w Belgii prezydent Andrzej Duda.

- Jeżeli choć niektóre z poważnych zarzutów, które są wobec prezesa Mariana Banasia podnoszone w mediach, okażą się prawdą, to ja nie mam żadnych wątpliwości, że ktoś, kto dopuścił się takich działań nie może pełnić funkcji prezesa tak bardzo ważnej instytucji, jaką jest NIK - powiedział w poniedziałek prezydent pytany o zarzuty stawiane szefowi NIK.

- Sprawa jest bardzo trudna, dotyczy kwestii konstytucyjnych, ale także i dotyczy bardzo ważnych spraw państwowych - mówił prezydent.

- W związku z tym apeluję w tej sytuacji, także i do pewnego zdrowego rozsądku i jednak poczucia odpowiedzialności, także i za sprawy państwa, także i do pana prezesa Banasia - dodał Andrzej Duda.

Banaś został wybrany na prezesa NIK na 6-letnią kadencję 30 sierpnia br.

Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Banasia. 

 

Czytaj także:

Premier: musimy nałożyć surowe wymogi na firmy udostępniające materiały pornograficzne

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze