Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent nie wie jeszcze , czy weźmie udział w Marszu Niepodległości

sm 13:03 27 października 2019
fot. Telewizja Republika
- Nie ma jeszcze decyzji, czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości - powiedział w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Jeśli chodzi o 11 listopada, na dzisiaj mamy mniej więcej w 90 procentach wiadomy przebieg aktywności pana prezydenta w tym dniu. W tej sprawie nie ma jeszcze decyzji" - powiedział Spychalski.

 

W ubiegłym roku z udziałem prezydenta i premiera ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jeden marsz złożyły się formalnie dwa zgromadzenia - jedno organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

W tym roku Marsz Niepodległości przejdzie stołecznymi ulicami po raz dziesiąty. Marsz ruszy z ronda Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, a jego trasa zakończy się na błoniach przy Stadionie Narodowym. Jak poinformowali w ubiegłym tygodniu organizatorzy, tegoroczne hasło to zaczerpnięte z pieśni maryjnej zawołanie "Miej w opiece Naród cały!". Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszono "wszystkich patriotów" oraz "wszystkich ludzi, którym idea niepodległości jest bliska". 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze