Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent nie pójdzie na Marsz Niepodległości

ap 11:00 4 listopada 2015
Bartłomiej Graczak/ TV Republika
Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości, który po raz piąty przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada.

O decyzji prezydenta odnośnie celebrowania Święta Niepodległości poinformował podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Współpracownik Andrzeja Dudy powiedział, że prezydent weźmie udział we Mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, następnie zaś w Belwederze wręczy najwyższe odznaczenia państwowe. Z kolei w godzinach popołudniowych uda się do Białej Podlaskiej, gdzie weźmie udział w lokalnych uroczystościach.

– To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność – powiedział Kolarski.

W tym roku Marsz Niepodległości przejdzie pod hasłem "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski". Tegoroczna trasa będzie taka sama, jak w ubiegłym roku. Uczestnicy zgromadzą się na Rondzie im. Romana Dmowskiego i Mostem Poniatowskiego przemaszerują na błonia Stadionu Narodowego.

 

Źródło: tvn24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze