Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Małżeństwo to mężczyzna i kobieta, nie wyobrażam sobie zmiany

M.N. 7:32 6 marca 2020
/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Trzeba chronić dzieci przed szkodliwymi ideologiami i treściami, które są po prostu kuriozalne. Mamy swoją tradycję w Polsce i to jest tradycja wyrosła na pniu chrześcijańskim – przypomniał prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Maryja i TV TRWAM.

Prezydent dodał, że nie wyobraża sobie zmiany definicji małżeństwa, które, zgodnie z konstytucją stanowi związek mężczyzny i kobiety.

Prezydent podkreślił, że w kwestii definicji małżeństwa jego stanowisko, również w odniesieniu do roli władzy państwowej, jest jednoznaczne. 

– Małżeństwo to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Tak jest zapisane w naszej konstytucji i taką właśnie rodzinę powinno wspierać polskie państwo – powiedział Andrzej Duda w Radiu Maryja.

Andrzej Duda ocenił też, że „podstawową sprawą” jest ochrona dzieci przed „szkodliwymi ideologiami”. 

– To, że w wielu miejscach są ludzie o poglądach nie lewicowych nawet, ale lewackich, bo lewicowe poglądy to są przede wszystkim poglądy prospołeczne, to dlatego, że mamy demokrację i można mieć takie poglądy. Ale my musimy się bronić przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie – podkreślił.

Źródło: RADIOMARYJA, PAP, TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze