Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Kornel Morawiecki to wojownik o wolność, niepodległość i suwerenność Polsk

AS 20:13 8 października 2019
prezydent.pl
Kornel Morawiecki to wojownik o wolność, niepodległość i suwerenność Polski, ale też wielki człowiek ziemi dolnośląskiej - mówił prezydent Andrzej Duda w Górze (Dolnośląskie). Uczestnicy spotkania z prezydentem uczcili chwilą ciszy pamięć przywódcy "Solidarności Walczącej".

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu górowskiego, w województwie dolnośląskim, apelował, aby wziąć udział najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Andrzej Duda podkreślił, ze udział w wyborach to kwestia odpowiedzialności za państwo.

Prezydent składał dziś wizytę w województwie dolnośląskim. Wcześniej odwiedził KGHM Lubin, gdzie wręczył Medale za Ofiarność i Odwagę pracownikom KGHM wyróżniającym się podczas akcji ratunkowej prowadzonej w Oddziale Zakłady Górnicze "Rudna" pod koniec stycznia tego roku.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Góry wspominał zmarłego niedawno marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Wcześniej zgromadzeni uczcili chwilą ciszy pamięć przywódcy "Solidarności Walczącej", który w sobotę został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

- To wielka postać, wielki wojownik o wolność, niepodległość i suwerenność Rzeczypospolitej, ale to także wielki człowiek tej ziemi, ziemi dolnośląskiej, bo tu właściwie przeżył całe swoje życie, choć urodził się w Warszawie; to właśnie tu działał, tu toczył swoją walkę, tutaj organizował "Solidarność Walczącą", tutaj stawiał opór komunizmowi niezłomnie żądając niepodległej Polski - mówił Andrzej Duda.

Jak dodał, w czasie, gdy Kornel Morawiecki wyszedł z żądaniem "niepodległej Polski", było to coś niezwykłego. - Wszyscy sobie zdawali sprawę z tego, że Polska nie jest w pełni niepodległa, ale on był tym, który nie bał się wyjść i powiedzieć: "Polska nie jest w pełni niepodległa a my niepodległości żądamy, chcemy jej, oddajcie nam wolną Polskę" - mówił prezydent.

- Wielki człowiek w naszej historii choć, jak wiemy nie było mu łatwo, ale z całą pewnością jest jednym z twórców naszej wolności, naszej dzisiejszej niepodległości - dodał Andrzej Duda.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze